Wiadomości z Pyskowic

Ewa Hajduk wyróżniona nagrodą Pyskowickie Wieże 2022

  • Dodano: 2022-09-06 07:00, aktualizacja: 2022-09-05 21:50

Ewa Hajduk, artystka i działaczka społeczna, została uhonorowana statuetką Pyskowickie Wieże. Uroczyste wręczenie nagrody miało miejsce w niedzielę, 4 września, podczas dożynek parafialnych.

"Pyskowickie Wieże" ustanowiono przez samorząd dla osób wyróżniających się w działaniach na rzecz miasta i jego mieszkańców, w szczególności w sferze społecznej, edukacyjnej, sporcie, kulturze i gospodarce. E. Hajduk została laureatką nagrody na mocy decyzji komisji z 28 lipca 2022 r., a wnioskodawcą było Stowarzyszenie Ludzie Miasta.

Trochę o wyróżnionej

Ewa Hajduk jest artystką promującą nasze miasto, instruktorką zajęć artystycznych, która od kilkunastu lat działa na rzecz mieszkańców Pyskowic. Aktywnie włącza się w organizację różnych inicjatyw kulturalnych, społecznych i charytatywnych. Szczegółowe uzasadnienie można znaleźć na stronie https://www.pyskowice.pl/samorzad/pyskowickie-wieze-2022.html.

Ewa Hajduk odebrała nagrodę z rąk przedstawicieli samorządu – przewodniczącej rady miejskiej Jolanty Drozd oraz zastępcy burmistrza Pyskowic Piotra Magdy – w trakcie uroczystości dożynkowych parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Dołączyła tym samym do grona dotychczasowych laureatów, których sylwetki przypominamy  na stronie www.pyskowice.pl/Wyróżnienia "Pyskowickie Wieże”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również