Wiadomości z Pyskowic

Co wybuchło w gliwickim bloku?

  • Dodano: 2021-02-01 10:00, aktualizacja: 2021-02-01 13:09

30 stycznia o godz. 17.49 służby otrzymały zgłoszenie wybuchu w budynku wielorodzinnym przy ul. Przedwiośnie w Gliwicach Sośnicy. Na miejsce wyruszyły policyjne radiowozy, straż pożarna i pogotowie. Po przybyciu zastano wyrwane okna z mieszkania na parterze 4-piętrowego bloku, jedna osoba (60-letni lokator mieszkania) z poparzeniami niezagrażającymi życiu została przewieziona do szpitala.

Huk eksplozji, której epicentrum była kuchnia, spowodował, że większość mieszkańców (łącznie 33 osoby) opuściło budynek. Oględziny dowodzących akcją ratowniczo-gaśniczą strażaków oraz przedstawicieli służb technicznych i nadzoru budowlanego nie wykazały naruszenia konstrukcji czy rozszczelnienia instalacji gazowej.

Z wyjątkiem lokatorów zdemolowanego mieszkania reszta mogła wrócić do domów. Działania zakończono przed godziną 20.00.

Policja przeprowadziła oględziny miejsca pożaru, zabezpieczono dowody. Wstępnie wykluczono wybuch gazu. W mieszkaniu zabezpieczono aparaturę do destylacji alkoholu i wszystko wskazuje, że przyczyna wybuchu jest z nią związana.

Postępowanie wykaże przyczyny i mechanizm wybuchu oraz pożaru. Postępowanie w kierunku podejrzenia spowodowania zdarzenia, które zagrażało życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, prowadzą kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Co wybuchło w gliwickim bloku?

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również