Wiadomości z Pyskowic

Co słychać w Pyskowicach? Dowiecie się z najnowszego „Przeglądu Pyskowickiego”

  • Dodano: 2024-04-30 12:00

Urząd Miasta Pyskowice miesiąc temu zachęcał do oddawania głosów. Miasto dziękuje za udział w wyborach, wyrażone zaufanie oraz silne poparcie. Wybory to święto demokracji, ale czas kampanii wyborczej wypełnia codzienna praca. Co udało się osiągnąć w ostatnim miesiącu, czym żyło miasto w tych tygodniach – przeczytacie Państwo w najnowszym numerze „Przeglądu”.

Pyskowickie wydarzenia

Wśród najważniejszych spraw warto wymienić wyniki wyborów (s. 2), zbiórkę na tzw. komfortki (s. 3), start Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego (s. 4), budowę chodnika w kierunku stacji paliw (s. 4), powrót wyprzedaży „garażowych”, udogodnienia w płatnościach w kasie urzędu, zakup mobilnego urządzenia antysmogowego (s. 4 i 5). Informujemy również o sukcesach osób bliskich naszemu miastu (nagroda Bene Meritus dla Jacka Awramienko, laury Kacpra Kowalczyka we wspinaczce sportowej, kolejne medale dla zawodników taekwon-do - s. 4, 7 i 8). Wiele miejsca (s. 6-7 i 9) poświęcamy również szkolnym wydarzeniom, w tym ofercie Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej dla absolwentów podstawówki.

Wydarzenia majowe 

Ale przed nami nie tylko dni wypełnione pracą. Zbliża się majówka, czas relaksu, zabawy i wypoczynku. 1 maja Urząd miasta zaprasza na obchody 20-lecia Polski w Unii Europejskiej, 3 maja – na uroczystości święta Konstytucji III Maja, zaś 11 maja – na wieczór z operetką. A już 29 maja będzie okazja, by poruszyć wszystkie ważne dla nas sprawy – na kolejnym spotkaniu z cyklu „Rozmowy na dziś i jutro”. Tym razem, wraz z osobami wybranymi na nowych radnych i powiatowych burmistrz Pyskowic czeka o godz. 17.00 w Stacji Kultury.

Najnowszy numer „PP" można przeczytać również w Internecie. Wydanie elektroniczne dostępne jest w serwisie www.pyskowice.pl - „Przegląd Pyskowicki”/KWIECIEŃ 2024.


Źródło: UM Pyskowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również