Wiadomości z Pyskowic

Budżet Obywatelski w Pyskowicach: Powstaje pierwszy naturalny plac zabaw

  • Dodano: 2023-07-14 12:45

Rozpoczęły się prace przy budowie naturalnego placu zabaw. Projekt jest jednym z dwóch, które wygrały głosowanie w VI edycji Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. Nowe miejsce rekreacji dla najmłodszych powstanie na placu między ulicami Matejki, Lompy i Wieczorka. Dzieci będą mogły z niego korzystać pod koniec września tego roku. 

Miejsce przyjazne dla dzieci i środowiska 

Przedsięwzięcie polega na rewitalizacji części wysłużonego placu do gry i stworzenie tam przestrzeni do zabaw przyjaznej środowisku. Projekt przewiduje montaż drewnianych urządzeń, wykonanych z robinii, do balansowania, jak słupki z liną czy równoważnia. W późniejszym terminie, gdy nowo nasadzone rośliny osiągną dojrzałość, powstaną dwa gniazda wierzbowe – odpowiednio uformowane korony stworzą naturalne „domy”, świetnie nadające się jako kryjówki w zabawach. Pojawi się również wygrodzona kwietna łąka, a obok informacje o roli pszczół i „sprężynowiec” w kształcie owada. Całość dopełni zadaszenie istniejącej już piaskownicy.

Inwestycja z budżetu miasta 

Główna część prac powinna być gotowa w połowie września. Potem przyjdzie czas na przeniesienie urządzeń z obecnego placu zabaw oraz nasadzenia. Nowe miejsce rekreacji powinno być czynne pod koniec września.
Inwestycja kosztować będzie ok. 100 tys. zł i w całości zostanie sfinansowane z budżetu miasta w ramach realizacji VI edycji Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego.


Źródło: Urząd Miasta Pyskowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również