Wiadomości z Pyskowic

Budowa ulicy Lokalnej - jeszcze trochę cierpliwości

  • Dodano: 2020-09-25 16:15

Zakończyła się zasadnicza część prac przy budowie ul.Lokalnej. Brakuje jeszcze właściwego oznakowania poziomego i pionowego, więc nadal pozostaje zamknięta dla ruchu. Trwają jeszcze uzgodnienia z zarządcami powiązanych tras komunikacyjnych. Ulica stanowi nowe połączenie między drogą wojewódzką nr 901 (ul.Poznańska) i drogą powiatową nr 2905S (ul.Wyzwolenia). Finalny etap inwestycji ma się zakończyć do połowy października. 

Po siedmiu miesiącach od rozpoczęcia prac na długości blisko kilometra powstała droga z oświetleniem i odwodnieniem. Pojawił się  ciąg pieszo-rowerowy i cztery zatoki autobusowe. Inwestycja obejmowała też wykonanie skrzyżowania na włączeniu do ul. Wyzwolenia.

Ulica Lokalna będzie alternatywnym połączeniem drogi na Brynek i w przeciwnym kierunku, do Gliwic, a drogą wojewódzką, łączącą Pyskowice z Wielowsią i dalej – z Zawadzkiem w województwie opolskim. Inwestycja spowoduje bezpośrednie skomunikowanie terenów mieszkalnych ze strefą inwestycyjną przy ul. Poznańskiej. Wyprowadzenie ruchu z centrum przełoży się na podniesienie bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.