Wiadomości z Pyskowic

Budowa ulicy Lokalnej - jeszcze trochę cierpliwości

  • Dodano: 2020-09-25 16:15

Zakończyła się zasadnicza część prac przy budowie ul.Lokalnej. Brakuje jeszcze właściwego oznakowania poziomego i pionowego, więc nadal pozostaje zamknięta dla ruchu. Trwają jeszcze uzgodnienia z zarządcami powiązanych tras komunikacyjnych. Ulica stanowi nowe połączenie między drogą wojewódzką nr 901 (ul.Poznańska) i drogą powiatową nr 2905S (ul.Wyzwolenia). Finalny etap inwestycji ma się zakończyć do połowy października. 

Po siedmiu miesiącach od rozpoczęcia prac na długości blisko kilometra powstała droga z oświetleniem i odwodnieniem. Pojawił się  ciąg pieszo-rowerowy i cztery zatoki autobusowe. Inwestycja obejmowała też wykonanie skrzyżowania na włączeniu do ul. Wyzwolenia.

Ulica Lokalna będzie alternatywnym połączeniem drogi na Brynek i w przeciwnym kierunku, do Gliwic, a drogą wojewódzką, łączącą Pyskowice z Wielowsią i dalej – z Zawadzkiem w województwie opolskim. Inwestycja spowoduje bezpośrednie skomunikowanie terenów mieszkalnych ze strefą inwestycyjną przy ul. Poznańskiej. Wyprowadzenie ruchu z centrum przełoży się na podniesienie bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również