Wiadomości z Pyskowic

Bogatsza oferta biletów autobus – pociąg, tańszy Metrobilet nie tylko dla studentów

  • Dodano: 2021-09-14 10:45

Bilet dobowy, w niezmienionej cenie, integrujący całą sieć Zarządu Transportu Metropolitalnego i pociągi Kolei Śląskich na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz możliwość zakupu ulgowego Metrobiletu, dla wszystkich pasażerów z prawem do ulgi – to nowości w ofercie biletowej, które weszły w życie 1 września.

Superbilet dobowy na całą Metropolię: pociągi, autobusy, tramwaje i trolejbusy

Pierwszym nowym rozwiązaniem jest wprowadzenie imiennego biletu „24h+Kolej”, który będzie uprawniać do podróżowania pojazdami ZTM oraz pociągami Kolei Śląskich bez żadnych ograniczeń na terenie całej Metropolii przez 24 godziny.

Bilet będzie dostępny w formie elektronicznej na kartę ŚKUP, w aplikacjach mobilnych oraz docelowo - również w formie papierowej w automatach biletowych. Pomimo zwiększonego zakresu obowiązywania pozostanie w obecnej cenie (15 zł bilet normalny; 7,50 zł bilet ulgowy). Jednocześnie w sieci sprzedaży Kolei Śląskich będzie funkcjonował analogiczny bilet pod nazwą „Superbilet 24 Strefa M".

UWAGA! Ze względów technicznych, kupując ten rodzaju biletu poprzez doładowanie karty ŚKUP, koniecznym jest jego aktywowanie. Jest to możliwe w kasowniku, znajdującym się w dowolnym autobusie, tramwaju, trolejbusie.

Do tej pory tylko studenci, teraz każdy pasażer

Do tej pory, ze względu na duże różnice w przepisach dotyczących ulgowych przejazdów, z możliwości zakupu ulgowego Metrobiletu mogli skorzystać wyłącznie studenci do 26 lat. Natomiast dzięki wprowadzonym zmianom od 1 września 2021 roku, każdy pasażer, który kupi jeden z wymienionych biletów (bilet 24h+Kolej, Superbilet 24 Strefa M, Metrobilet) ulgowych w sieci sprzedaży Kolei Śląskich, będzie mógł podróżować w pojazdach ZTM. Tak samo będzie to działało w drugą stronę. Bilety „24h+Kolej” oraz „Superbilet 24 Strefa M” będą dostępne z ulgą 50 proc. dla uprawnionych zgodnie z taryfą ZTM.

UWAGA! Zasada wspólnego honorowania ulg nie będzie dotyczyła uprawnień do bezpłatnych przejazdów u poszczególnych organizatorów. To znaczy, że najmłodsi mieszkańcy Metropolii, dzieci i młodzież do 16 lat, którzy z ZTM mogą korzystać bezpłatnie, nie będą mogli skorzystać z tego uprawnienia w pociągach Kolei Śląskich.

Do wspólnej oferty w najbliższych miesiącach dołączy również spółka POLREGIO.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również