Wiadomości z Pyskowic

"Bezpieczny Sk8park" w Pyskowicach - nowy termin!

  • Dodano: 2020-08-11 11:15

We wtorek, 18 sierpnia, od godz. 16.00  na skateparku na placu dożynkowym odbędzie się wydarzenie w ramach akcji „Bezpieczny Sk8park”.

Kampania objęła swoim zasięgiem całe województwo śląskie

Do przedsięwzięcia organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach włączyło się ponad 30 miejscowości z całego Śląska, na terenie których znajdują się skateparki, w tym nasze miasto. We wszystkich z nich, punktualnie o godz. 16.00 rozpoczną się wydarzenia, których celem jest promowanie zasad bezpiecznego korzystania ze skateparków.

W ramach tego wydarzenia odbędą się m.in.:

  • akcja informacyjno-edukacyjna dotycząca bezpieczeństwa podczas korzystania ze skateparku,
  • konkursy z nagrodami,
  • pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Celem kampanii jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników skateparków oraz pumptrucków i innych miejsc przystosowanych do ekstremalnej jazdy na rowerach, hulajnogach, deskorolkach czy łyżworolkach. Podczas wydarzeń towarzyszących kampanii zwracana będzie uwaga nie tylko na problem odpowiedniego wyposażenia ochronnego tj. kaski, ochraniacze, rękawice itp. czy nieprzystosowania kupowanego sprzętu do wyczynowej jazdy, ale także brawury oraz braku odpowiednich umiejętności, które mogą być powodem wielu urazów niosących za sobą bardzo poważne skutki dla zdrowia a nawet życia.

UM zaprasza wszystkich już jeżdżących oraz korzystających z pyskowickiego skateparku, ale również tych, którzy mają w planach podjąć dopiero tego typu aktywności lub po prostu lubią popatrzeć na doskonalących swoje umiejętności skaterów.

"Bezpieczny Sk8park" w Pyskowicach - nowy termin!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.