Wiadomości z Pyskowic

"Bezpieczny sk8park", czyli akcja pozytywnie zakręcona

  • Dodano: 2020-08-20 12:00

Prewencyjna akcja „Bezpieczny sk8park” okazała się przykładem udanego połączenia nauki i zabawy. 18 sierpnia na placu dla skaterów nie zabrakło  dobrego humoru, entuzjazmu i dawki wiedzy.  Policji należą się brawa za pomysł i prowadzenie. Współorganizatorem wydarzenia był samorząd Pyskowic i MOKiS.

We wtorek zabrakło wprawdzie słońca, ale była za to świetna zabawa i to w wydaniu najbardziej bezpiecznym, bo pod okiem policji. Plac zaczął się wypełniać długo przed 16.00, godziną rozpoczęcia. Na uczestników czekały konkursy wiedzy na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz korzystania z obiektów typu skatepark, pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz mnóstwo upominków. Nagrody główne (kaski, plecaki i torby na łyżworolki) ufundował samorząd Pyskowic.

Kampania „Bezpieczny sk8park” objęła swoim zasięgiem całe województwo. Do przedsięwzięcia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach włączyło się ponad 30 miejscowości, w tym nasze miasto. Celem wydarzenia była promocja zasad bezpiecznego korzystania ze skateparków, pumptrucków i innych miejsc do ekstremalnej jazdy na rowerach, deskorolkach czy łyżworolkach. W trakcie akcji akcentowano nie tylko problem odpowiedniego wyposażenia ochronnego tj. kasków, ochraniaczy, rękawic itp. czy dostosowania jazdy do sprzętu i umiejętności, ale także brawury, która może doprowadzić do urazów groźnych dla zdrowia, a nawet życia.

Wydarzenie w Pyskowicach z ramienia policji poprowadzili Aneta Sokalla i Szymon Kołodziej z gliwickiego garnizonu oraz Robert Bonk z pyskowickiego komisariatu, a wspomagał ich w tym Henryk Sibielak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu.


Źródło: UM Pyskowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również