Wiadomości z Pyskowic

Bezpieczeństwo na drogach podczas długiego weekendu. Brawurowa jazda motocyklistów

  • Dodano: 2024-05-31 15:00

Policjanci nieustannie dbają o bezpieczeństwo na drogach, kontrolując zarówno kierowców samochodów, jak i motocyklistów. Wczoraj trzej motocykliści mieli złamali przepisy drogowe. Dwóch przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Trzecie zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie.

Nieodpowiedzialne zachowanie na drodze

Wywrotka na autostradzie A4
Przed godziną 13:00 na autostradzie A4, na wysokości Kleszczowa, doszło do groźnej sytuacji z udziałem 30-letniego motocyklisty jadącego Hondą. Mężczyzna, nie dostosowując prędkości do warunków panujących na drodze, utracił panowanie nad motocyklem i przewrócił się tuż przed nadjeżdżającym pojazdem osobowym. Kierowca doznał poważnych potłuczeń, na szczęście nie odniósł obrażeń zagrażających życiu. Policjanci ukarali go mandatem oraz zatrzymali dowód rejestracyjny jego poważnie uszkodzonego jednośladu.

Niebezpieczna jazda w terenie zabudowanym
O godzinie 16:40 w Paniówkach, patrol gliwickiej drogówki zatrzymał 55-letniego motocyklistę na BMW, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 110 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 60 km/h. Na motocyklu znajdowała się również pasażerka. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a także nałożono mandat w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktów karnych.

Policyjny nieoznakowany ścigacz nagrał
Przed godziną 19:00 wideorejestrator nieoznakowanego radiowozu zarejestrował na odcinku drogi z ograniczeniem do 70 km/h motocyklistę pędzącego z prędkością 120 km/h. 29-letni kierowca, miał już na koncie podobne wykroczenia. Przypomnijmy, w sytuacji recydywy wysokość grzywien się podwaja. Tym razem odmówił przyjęcia mandatu w wysokości 3000 złotych, w związku z czym jego sprawa trafi do sądu.

Zwiększone kontrole w długi weekend
W czasie długiego weekendu gliwiccy policjanci będą szczególnie aktywni na drogach, korzystając nie tylko z radiowozów, ale również z policyjnych motocykli. Grupa kierujących jednośladami, zwłaszcza młodocianych kierujących, którzy poprzez zbyt szybką jazdę generują poczucie zagrożenia wśród innych użytkowników dróg, będzie pod szczególnym nadzorem naszych patroli.
Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz przypomnienie, że lekkomyślność i nadmierna prędkość mogą prowadzić do tragicznych konsekwencji.

Brawurowa jazda motocyklistów/ fot. KMP Gliwice


Źródło: KMP w Gliwicach/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również