Wiadomości z Pyskowic

Będzie więcej miejsc parkingowych w Pyskowicach

  • Dodano: 2021-09-30 10:30

W kilku punktach miasta trwają prace, które zaowocują nowymi miejscami postojowymi. Roboty są w różnym stopniu zaawansowania, ale wszystkie powinny się zakończyć do końca listopada. W sumie w rejonie Wojska Polskiego i ulic bocznych przybędzie 41 takich stanowisk. Największy parking, przewidziany aż na 20 samochodów, pojawi się przy ul. Wyzwolenia Boczna.

Lepiej uporządkowane podwórka, więcej miejsc parkingowych

Nowe miejsca postojowe pojawią się też przy ul.Szopena 5 (8 stanowisk) oraz na placu przy ul.Kochanowskiego – Paderewskiego (11 miejsc plus jedno na pojazd osoby niepełnosprawnej). W związku z pierwszą lokalizacją uporządkowany zostanie plac zabaw, a teren z urządzeniami dla najmłodszych zyska ogrodzenie. Natomiast budowa parkingu w drugim z wymienionych miejsc spowoduje przeniesienie placu zabaw, a w nowej lokalizacji zabraknie niestety terenu pod piaskownicę.

Infrastruktura uliczna poprawi się również w okolicy Wojska Polskiego 2 – Lompy. Toczą się tam prace związane z wymianą nawierzchni drogi i parkingu.

Wydatki związane z wyżej wymienionymi projektami będą kosztować 640 570,00 zł. Zostaną sfinansowane z budżetu miasta Pyskowice.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.