Wiadomości z Pyskowic

Awaria usunięta. Zakończono główne prace na ul. Sikorskiego

  • Dodano: 2022-01-21 10:00

Zakończono główne prace budowlano-montażowe związane z usuwaniem awarii sieci kanalizacji sanitarnej na ulicy Sikorskiego w Pyskowicach.

Awaria została usunięta

Zgodnie z informacjami otrzymanymi od Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. informujemy, że główne prace budowlano-montażowe związane z usuwaniem awarii sieci kanalizacji sanitarnej na ulicy Sikorskiego w Pyskowicach zostały zakończone.

14 stycznia w piątek odbyło się spotkanie na budowie z przedstawicielem Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, podczas którego ustalono zakres i sposób przywrócenia dobrego stanu otoczenia. Do 31 stycznia naprawione zostaną chodniki przy numerach budynków od 8 do 14, prace już zostały rozpoczęte, a następnie, jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, będą odtworzone nawierzchnie asfaltowe.

Jak informuje PWiK dodatkowo na terenie objętym pracami wykonana została renowacja sieci metodą bezwykopową za pomocą rękawa z włókna szklanego utwardzonego metodą UV. Zakończona została praca pomp do przepompowywania ścieków.

- W związku z długim czasem prowadzonych robót raz jeszcze przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość. Nadal prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w tym rejonie, zwłaszcza teraz w okresie zimowym - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Pyskowicach.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Franek

    Super że naprawią też chodnik przy budynkach od numeru 8 do 14. Ciekawe kto naprawi chodnik po stronie gdzie są budynki o numerach nieparzystych 15, 17 bo one się lekko zapadły i to na pewno nie pod ciężarem pieszych?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również