Wiadomości z Pyskowic

Areszt dla narkotykowego dilera

  • Dodano: 2018-01-23 10:45

Policjanci z Wydziału Kryminalnego I Komisariatu Policji w Gliwicach zatrzymali kolejnego dilera. Podejrzanym o rozprowadzanie niedozwolonych środków jest 23-letni mieszkaniec Gliwic. W jego mieszkaniu na Trynku śledczy znaleźli znaczną ilość narkotyków.

W piątek gliwickie mieszkanie młodego dilera odwiedzili niespodziewani goście – detektywi z I komisariatu. W czasie przeszukania lokalu śledczy znaleźli 776,51 g amfetaminy. Sprawa należy do rozwojowych. W sobotę związany ze środowiskiem pseudokibiców mężczyzna, na wniosek prokuratora, został aresztowany przez sąd. W odosobnieniu będzie oczekiwał na wyrok.
Przypominamy i przestrzegamy: za uczynienie sobie źródła dochodu ze sprzedaży zabronionych środków psychoaktywnych sąd może wymierzyć karę od 3 do nawet 15 lat więzienia.

Narkotyki i prawo:

• posiadanie narkotyków jest czynem karalnym, zagrożonym karą grzywny i więzienia do 5 lat,
• produkcja środków odurzających jest zagrożona karą więzienia od 6 miesięcy do 10 lat i/lub grzywny,
• za handel narkotykami grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat i grzywna, a w przypadku sprzedawania tych środków małoletniemu – na czas nie krótszy niż 3 lata,
• kto udziela środka odurzającego albo nakłania do użycia takiego środka inną osobę, zwłaszcza małoletnią, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również