Wiadomości z Pyskowic

30. finał WOŚP za nami. Ile udało się zebrać w Pyskowicach?

  • Dodano: 2022-02-03 10:15

59 220 zł to kwota uzbierana przez Sztab Miejski Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ostatnią niedzielę stycznia. A suma może jeszcze wzrosnąć, bo wielkie liczenie wciąż trwa. Mieszkańcy Pyskowic – jesteście wielcy!

30. Finał WOŚP w Pyskowicach

W niedzielę 30 stycznia ze sztabu w Pyskowicach w teren wyruszyło 120 wolontariuszy i wielu dorosłych pomocników. Można ich było spotkać nie tylko w naszym mieście, ale również w okolicznych miejscowościach, np. w Wielowsi, Świbiu, Sierotach, Bycinie, Paczynie, Rudzińcu, Taciszowie, Kleszczowie, a nawet w Ziemięcicach i Gliwicach. Ich aktywność w połączeniu z hojnością małych i dużych darczyńców przyniosła efekt – zawartość puszek i wpływy z aukcji zsumowały się do 59 220 zł.

- Kwota może jeszcze wzrosnąć – zastrzega Anna Smyl, szefowa sztabu 30 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pyskowicach. – Rachowanie jeszcze się toczy, a ostateczny wynik kwesty powinniśmy znać do końca tygodnia.

Pyskowiczanie nie pierwszy raz okazali wielkie serce

Specjalne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w WOŚP złożył burmistrz Pyskowic Adam Wójcik:

„Za nami 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chciałbym wszystkim bardzo serdecznie podziękować, wolontariuszom, rodzicom, Ani, Ilonie, Krzysiowi, całemu pyskowickiemu sztabowi za wyjątkowe zaangażowanie i tak niezwykłą siłę czynienia dobra, którą możemy się legitymować jak nikt inny. Wszystkim, którzy biegali, zbierali, piekli, sztrykowali, licytowali, organizowali, dowozili, odwozili. Pyskowice ,dzielą się dobrem" -wczoraj daliście tego niezwykłe dowody. Jestem dumny, że mogę być częścią tak wyjątkowych akcji. Bardzo serdecznie dziękuję również za przyjęcie zaproszenia na kolację ze mną. Kwota jest imponująca (2700 zł), postaram się kulinarnie sprostać. Siema – jesteście wielcy”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również