Pamiętajcie: od 1 stycznia ubrania i inne tekstylia już nie do kubłów!
Od 1 stycznia tekstylia i odzież nie będą mogły być już wyrzucane do worków lub pojemników na odpady zmieszane. Muszą trafić, podobnie jak np. sprzęt AGD, do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Zmiany wynikają z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
Tekstylia należy dostarczyć do PSZOK
Do tekstyliów zalicza się ubrania (odzież wierzchnią i bieliznę), tkaniny domowe (jak pościel, ręczniki, obrusy, firany i zasłony), akcesoria (m.in. szaliki, czapki, rękawiczki oraz torby) oraz buty.
Odpady tego typu należy dostarczyć do PSZOK, który od początku 2025 r. działać będzie w nowej lokalizacji – przy ul. Poznańskiej 5, na terenie spółki Ciepło Pyskowice. Przyjmowane będą bezpłatnie i bez limitów od mieszkańców objętych gminnym systemem gospodarki odpadami.

![Muzyka, humor i emocje: najlepsze wydarzenia w regionie [21–27 listopada]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2023/07/903591.informacja.jpg)










Dodaj komentarz