Wiadomości z Pyskowic

Zniżki OC - jak są liczone?

  • Dodano: 2020-12-08 18:30, aktualizacja: 2020-12-11 11:04

OC to obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, które w każdym towarzystwie obowiązuje w tym samym zakresie. Najważniejszym kryterium wyboru podczas zakupu tego produktu jest jak najniższa cena. Analizując oferty różnych firm, można jednak zauważyć, że wysokości składek znacznie się od siebie różnią. W dużej mierze mają na to wpływ zgromadzone zniżki, dzięki którym można skorzystać z tańszego ubezpieczenia. W jaki sposób są naliczane?

Czym są zniżki OC?

Ceny składek ustalane są przez każde towarzystwo indywidualnie, a na ich wysokość składa się wiele czynników. Firmy biorą pod uwagę nie tylko parametry auta, ale także sytuację kierowcy, jego wiek, a nawet miejsce zamieszkania. Wszyscy ubezpieczyciele stosują jednak zniżki za bezszkodową jazdę. Jest to forma rabatu, którego celem jest nagradzanie kierowców, którzy bezpiecznie poruszają się po drodze. Dzięki niemu możesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu nawet 80%, co przy aktualnych cenach polis OC generuje zysk na poziomie kilkuset złotych.

Jak zgromadzić maksymalne zniżki za OC?

Poszczególne towarzystwa mają własny taryfikator, według którego przyznają kierowcom rabaty. W przypadku premii za bezszkodową jazdę stosuje się zazwyczaj ten sam system naliczania premii, który polega na dodaniu 10% zniżki za rok bez stłuczki. Analogicznie, jeżeli przydarzyła Ci się kolizja, z zostanie Ci doliczone 10% zwyżki do podstawowego kosztu OC. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule na stronie https://rankomat.pl/samochod/znizki-w-towarzystwach-ubezpieczeniowych. Co możesz zrobić, aby zgromadzić maksymalne zniżki i zaoszczędzić na zakupie polisy?

  • Bezszkodowa jazda – 10% rabatu za rok bez wypłaty odszkodowania to uogólniona zasada. Zdarzają się firmy, które przyznają bonus 20%, a maksymalnie naliczają aż 80% premii. Oprócz tego, że będziesz starał się bezpiecznie jeździć, warto sprawdzić politykę naliczania zniżek w danym towarzystwie;

  • Ciągłość ubezpieczenia – ubezpieczyciele premiują swoich stałych klientów, przyznając im specjalne rabaty. Jeżeli więc po raz kolejny przedłużysz umowę, możesz liczyć na dodatkowej zniżki na OC;

  • Zakres polisy – decydując się na rozszerzenie podstawowego wariantu ubezpieczenia o dodatkowe usługi, AC, assistance czy NNW, masz szansę skorzystać z atrakcyjnych promocji i rabatów.

Trudno jednoznacznie określić, na jakiej podstawie zostają naliczane zniżki u wybranego ubezpieczyciela. Najprostszym sposobem, aby je zgromadzić, jest bezpieczna jazda i unikanie ryzykownych sytuacji na drodze.

Jak znaleźć najtańsze OC?

Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy z konkretnym towarzystwem, powinieneś wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale również sposób naliczania zniżek. Porównywarka OC AC Rankomat to narzędzie, dzięki któremu przeanalizujesz oferty pochodzące od różnych ubezpieczycieli. To pozwoli Ci znaleźć najkorzystniejszą opcję i maksymalnie zaoszczędzić dzięki dodatkowym zniżkom i rabatom. Ponadto wykupując polisę za pośrednictwem strony, masz szansę skorzystać ze specjalnych promocji dla klientów online.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.