Pyskowice - portal miejski Pyskowice.com.pl

Wiadomości z Pyskowic

Wynajem długoterminowy samochodów osobowych - co należy wiedzieć?

  • Dodano: 2019-10-25 18:15

Przed podjęciem każdej życiowej decyzji warto dowiedzieć się jak najwięcej na dany temat. Nie inaczej jest w przypadku wynajmu długoterminowego: przed wynajęciem samochodu warto zrobić dogłębny ,,research”. Na potrzeby Klientów, którzy nie wiedzą zbyt wiele o wynajmie, zebraliśmy najważniejsze informacje w jednym miejscu.

Wynajem długoterminowy – czym właściwie jest?

Wynajem długoterminowy często jest mylony z leasingiem. To podobne formy wynajęcia samochodu; w rzeczywistości mocno się od siebie różnią.

Leasing

  • Działa na zasadzie spłacania ratalnego ogólnej wartości samochodu. Zazwyczaj po zakończeniu umowy można kupić spłacany samochód na własność za symboliczną kwotę.
  • Nie zostaje nam narzucony limit kilometrów: możemy jeździć tyle, ile chcemy.
  • Zazwyczaj podpisujemy umowę na okres kilku lat: mogą być to zarówno 2 lata, jak i 5-7 lat.

Wynajem długoterminowy

  • polega na spłacaniu zużywania samochodu. Oczywistą rzeczą jest, że wraz z użytkowaniem zużywamy części samochodu, zwiększamy przebieg, a samo auto powoli traci na wartości: na rynek wchodzą przecież nowe roczniki. Raty wyliczane są na podstawie tego, ile jeździmy: szacowany jest przebieg po okresie umowy.
  • Zazwyczaj zostaje nam narzucony limit kilometrów, zależny od tego, w jakim stopniu korzystamy z pojazdu. Taki limit nie jest jednak zbyt restrykcyjny. Zwykle pozwala spokojnie na codzienne użytkowanie i ,,nadprogramowe” wycieczki.
  • Możemy podpisać umowę na dużo krótszy okres; w założeniu nie chcemy kupić wypożyczonego samochodu na własność. Choć oczywiście możemy to zrobić!

Jak wynająć samochód w najmie długoterminowym?

Całość przebiega podobnie, jak w przypadku składania wniosku o kredyt. Po zdecydowaniu się na wybrany model auta, określamy warunki umowy. Ostateczna cena zależy od dokładnych obliczeń; jest zależna, krótko mówiąc, od naszego stylu życia (a raczej jazdy). Przykładowo: jeśli jeździmy wyjątkowo mało, możemy zdecydować się na model, na który w rzeczywistości nie byłoby nas stać. Płacimy bowiem za zużywanie samochodu; a im mniej będziemy jeździć, tym raty będą niższe.

W następnym kroku musimy donieść wszelkie niezbędne dokumenty. Zazwyczaj potrzebujemy zaświadczenia o dochodach, wyciągów z konta bankowego i dokumentu tożsamości. Sprawa wygląda inaczej w przypadku firm: niezbędne okażą się dokładne dokumenty potwierdzające dochody i wydatki. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku możemy odebrać kluczyki do nowego samochodu!

W trakcie trwania umowy możemy zmodyfikować ustalony przebieg. Oczywiście to sprawa formalna, która wymaga zmiany warunków umowy; wraz z tym zmienia się także cena.

Po zakończeniu umowy, a także w trakcie, możemy kupić wynajęty samochód na własność. Oczywiście to wyłącznie nasza wola. Jeśli chcemy, możemy zmieniać samochody po każdym zakończeniu umowy.

Wynajem długoterminowy samochodów: czy to dobra opcja dla każdego?

W obecnych czasach: tak. Na wynajem mogą pozwolić sobie zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Wszystko zależy od zdolności kredytowej i wybranego modelu. Oczywiście klienci biznesowi posiadają szerszy wybór, szczególnie wśród samochodów klasy Premium. W zależności od przychodów i ustalonego przebiegu po zakończeniu umowy, na droższy model mogą się zdecydować także osoby prywatne. Rynek wynajmu samochodów stale się rozwija, oferując udogodnienia i coraz lepsze warunki.

Warto wspomnieć o tym, że wynajem długoterminowy to bardzo wygodne rozwiązanie. W pakiecie możemy otrzymać wszystkie niezbędne usługi serwisowe, takie, jak rutynowe przeglądy, bieżące naprawy czy wymiana opon. Możemy skorzystać też na przykład ze specjalnej karty, upoważniającej nas do wielu zniżek i promocji. To rozwiązanie wygodne i atrakcyjne: na miarę naszych czasów!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.