Wiadomości z Pyskowic

W jakich zawodach sprawdzają się buty medyczne?

  • Dodano: 2019-12-23 12:15

Wbrew nazwie, buty medyczne to obuwie przeznaczone nie tylko dla pracowników zawodów związanych z opieką zdrowotną. Prawdą jest, że to w tych zawodach cieszą się największą popularnością – ze względu na swoje właściwości sprawdzą się także w wielu innych miejscach pracy. W jakich? Najkrócej mówiąc – wszędzie tam, gdzie dużo się stoi lub chodzi, a nie jest wymagane wzmacniane obuwie robocze lub wizytowe.

Jak wyglądają buty medyczne?

Pierwsze skojarzenie, jakie mamy z obuwiem medycznym to chodaki lub drewniaki – to prawda, że takie buty często są noszone w szpitalach. Białe, drewniane buty medyczne to jednak tylko jeden z wielu rodzajów takiego obuwia – oprócz tego do tej kategorii zaliczają się także niektóre klapki lub tenisówki. Co musi je charakteryzować?

Cechy butów medycznych

Buty medyczne przede wszystkim powinny być wygodne, przewiewne i zdrowe – to znaczy, że powinny zarówno zapewniać stopie odpowiednie ułożenie, jak i minimalizować ryzyko odparzeń czy rozwoju grzybów lub bakterii. Z tego powodu często wykonane są z materiałów takich jak bawełna, skóra czy drewno – obuwie wykonane z tych naturalnych materiałów łatwo utrzymać w czystości. Ze względu na swoje pierwotne przeznaczenie, buty medyczne często są wykonane w typowych dla stroju lekarskiego kolorach: białym, niebieskim lub zielonym, jednak istnieją także inne kolory, a nawet obuwie ozdobione wzorami.

W jakiej pracy przydadzą się buty medyczne?

Nie tylko zawody medyczne związane są z wykonywaniem pracy na stojąco lub chodząc. Tak naprawdę w wielu miejscach – od żłobków i szkół po zakłady fryzjerskie czy firmy sprzątające – pracują osoby, które spędzają większą część dnia w pozycji stojącej. Źle dobrane obuwie z czasem może przyczynić się do problemów nie tylko ze stopami, ale nawet do wad postawy. Dlatego warto przejrzeć ofertę sklepów z obuwiem medycznym, np. tu: https://pantofelek-sklep.pl/pl/c/Obuwie-medyczne/2178493 i poszukać modelu, który połączy estetykę z funkcjonalnością.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.