Wiadomości z Pyskowic

Szykujesz się do remontu? Wynajmij kontener na gruz!

  • Dodano: 2020-04-14 08:45, aktualizacja: 2020-04-14 08:54

Planujesz generalny remont łazienki wraz ze skuwaniem płytek ceramicznych? A może chcesz wyremontować kuchnię lub salon? Jeśli efektem prac remontowych może być dużo gruzu, warto pomyśleć o wynajęciu kontenera na te odpady!

Gruz oraz innego rodzaju odpady pobudowlane oraz poremontowe muszą być utylizowane zgodnie z przepisami obowiązującego w Polsce prawa. Zabrania ono wyrzucania takich właśnie odpadów do zwykłych koszów na śmieci komunalne. Konieczne jest poddanie ich odpowiedniej utylizacji. 

Co zrobić z gruzem po remoncie?

Po pracach remontowych może pozostać sporo gruzu oraz innego rodzaju śmieci. To między innymi tynk, beton, płytki ceramiczne, ale również materiały podłogowe czy tapety. Jak powinno się prawidłowo usunąć takie odpady? Osoby prywatne, które opłacają rachunki za śmieci, mogą wywieźć je do PSZOK-u, czyli do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Tego rodzaju punkty działają w każdym mieście oraz gminie.W PSZOK-u tego rodzaju odpady można oddać bez żadnych opłat. Należy jednak dostarczyć je na miejsce własnym transportem, co niekiedy jest dużym problemem. Wygodniejszym rozwiązaniem będzie wtedy wynajem kontenera na gruz Piekary Śląskie -  https://gruzman.pl/wywoz-gruzu-piekary-slaskie to jedno z miast, gdzie taka usługa jest dostępna. Co warto o niej wiedzieć?

Dlaczego warto wynająć kontener na gruz poremontowy?

Wynajem kontenerów na gruz to usługa oferowana przez firmy zajmujące się wywozem odpadów. Wówczas firma podstawia na miejsce kontener w wybranej pojemności i odbiera go wtedy, gdy jest on zapełniony. Tego rodzaju usługa jest przede wszystkim bardzo wygodna. Odpady do kontenera można wrzucać na bieżąco, wraz z postępem prac, dlatego nie zajmują one miejsca w domu, mieszkaniu czy na podwórku. Dodatkowo, nie trzeba martwić się o wywóz odpadów – wszystkim zajmuje się firma, która podstawiła kontener na gruz Mysłowice czy też w innym mieście. To również duża oszczędność czasu, ponieważ gruzu nie trzeba transportować we własnym zakresie. Jeśli zatem planujesz remont, już teraz pomyśl o skontaktowaniu się z firmą wynajmującą kontenery na gruz i zamów go dla siebie!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Maro

    Z remontami tak już jest, niestety pozostawiają po sobie masę gruzu. Jak robiliśmy generalny remont mieszkania, to nie dalibyśmy rady bez kontenera. Opłacało się bo mam teraz piękne, wyremontowane mieszkanie z pięknymi szklanymi drzwiami od szklane.eu :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.