Wiadomości z Pyskowic

Stoliki kawowe w salonie - jakie wybrać?

  • Dodano: 2020-06-26 15:45

Wybór stolików kawowych do salonu nie jest wcale tak prostą rzeczą jaką mogłoby się wydawać - serwujemy na nich przekąski dla gości, odkładamy na nie kubki z kawą oraz książki. W większości domów znajdują się w centralnym punkcie salonu, dlatego też powinny być nie tylko praktyczne, ale też estetyczne. Jakie stoliki kawowe wybrać? Czym kierować się przy ich wyborze?

Czym kierować się przy wyborze stolików kawowych?

Wybierając stoliki kawowe powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Po pierwsze, wielkość pomieszczenia - jeśli nasz salon ma małą powierzchnię, warto zwrócić uwagę na stoliki kawowe na kółkach, które można łatwo przestawić. Kolejnym ważnym aspektem jest styl, w jakim urządzony jest nasz salon - od tego zależeć będzie wybór materiału, z jakiego ma być wykonany stolik oraz jego kształt. Warto również zastanowić się nad funkcjami, jakie ma spełniać - czy będzie służyć tylko do dekoracji, czy też będziemy przyjmować przy nim gości.

Warto wziąć pod uwagę również wymiary pozostałych mebli w salonie - ma to szczególne znaczenie przy wyborze wymiarów stolika, które nie powinny przekraczać ⅔ długości sofy. Duże znaczenie ma również zachowanie swobodnej odległości od kanapy (ok. 45 cm) oraz od telewizora (ok. 80 cm).

Stoliki kawowe to ważny element dekoracyjny

Pomimo funkcjonalności, stoliki kawowe powinny również zachwycać swoim designem - znajdują się w widocznym miejscu w salonie, a wokół nich toczy się codzienne życie. Stoliki kawowe powinniśmy dobierać na zasadzie przeciwności - jeśli wygląd kanapy jest ciężki, stolik powinien sprawiać wrażenie lekkiego, aby zachować odpowiednie proporcje i odwrotnie.

Wybór odpowiedniej wersji stolika zależy przede wszystkim od stylu, w jakim urządzony jest nasz salon - na rynku dostępne są stoliki kawowe wykonane z drewna, sklejki, szkła, wikliny, a nawet i metalu. Znajdziemy też stoliki z różnymi kombinacjami nóżek oraz kształtem blatu. Warto również wziąć pod uwagę tryb naszego życia - jeśli mamy w domu małe dzieci, nie wybierajmy stolików ze szklanym blatem, który będzie trzeba często czyścić. 

Dla małych pomieszczeń polecamy okrągłe stoliki, które nadadzą pomieszczeniu wrażenia ruchu i przestrzeni, a stoliki kawowe w kształcie kwadratu i prostokąta pozostawmy dla większych metraży.     

Wybór stolików kawowych to nie lada wyzwanie - ma być przede wszystkim praktyczny, ale powinien też cieszyć oko. Przy jego zakupie kierujmy się swoimi preferencjami i upodobaniami, bo to nam ma ułatwić codzienne życie.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.