Wiadomości z Pyskowic

Sony blokuje popularną grę z powodu obaw o dzieci

  • Dodano: 2023-08-16 13:30

Popularna gra Roblox została swego czasu zablokowana na konsolach PlayStation - powodem były obawy Sony o wpływ gry na dzieci oraz fakt, że gra powodowała problemy dla samego PlayStation.

Szczegóły tej sytuacji wynikają z ujawnionego dokumentu - po raz kolejny informacje pojawiły się w związku z przesłuchaniem w Federalnej Komisji Handlu USA. Szef PlayStation, Jim Ryan, wspomniał tam o nagłym zniknięciu Robloxa z konsol. Przyznał jednak również, że jego podejście do sprawy zaczyna się teraz nieco zmieniać.

Ponieważ wśród użytkowników konsol PlayStation jest wiele dzieci, firma była i nadal jest bardzo ostrożna w dostarczaniu im gier, które mogłyby je w jakikolwiek sposób wykorzystywać. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat polityka ta została zweryfikowana i nieco "złagodzona". Zdaniem Ryana, firma zbyt długo przyjmowała konserwatywne podejście i ma on teraz nadzieję na stopniową zmianę.

Roblox to platforma do tworzenia gier, na której użytkownicy mogą tworzyć własne gry (tylko na tej platformie) i zarabiać na nich. Aby spopularyzować usługę, twórcy gier nawiązują współpracę z serwisami takimi jak bonus-bez-depozytu.pl. Te z kolei piszą recenzje o grach i dają bonusy, w które użytkownicy mogą grać za darmo.

To, co sprawia, że Roblox jest niebezpieczny, to fakt, że treści publikowane na platformie nie są mocno cenzurowane. Oznacza to, że dzieci mają dostęp do gier przeznaczonych dla osób powyżej 18 roku życia.

Roblox jest obecnie dostępny na urządzeniach PC, Xbox, Android i iOS. Pomimo braku PlayStation, gra radzi sobie bardzo dobrze. Tim Sweeney z Epic Games wspomniał niedawno, że Roblox ma 250 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie - w porównaniu do 100 milionów dla Minecrafta i 70 milionów dla Fortnite. Oczywiście, gdyby udało się przekonać PlayStation do odblokowania gry, twórcy nie narzekaliby na taki obrót spraw.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.