Wiadomości z Pyskowic

Rosja przygotowuje się do wydania antypolskiej gry "Distemper"

  • Dodano: 2023-07-13 11:15

Dziennikarze dowiedzieli się, że rosyjski Instytut Rozwoju Internetu przeznaczył fundusze na rozwój gry "Distemper". Jest to gra, której akcja rozgrywa się na początku XVII wieku, czyli w okresie, gdy wojska polskie pod dowództwem hetmana Stanisława Żółkiewskiego okupowały Moskwę.

Obecnie prace nad grą trwają od kilku lat. Według Aleksieja Gierasławskiego, dyrektora Instytutu, w 2022 roku firma Cyberia Nova otrzymała już 260 milionów rubli dotacji, ale potrzeba było więcej.

Kolejna podobna transza zostanie przekazana w połowie 2023 roku. Tym samym łączna kwota wsparcia państwa wyniesie około 5 mln euro.

Według informacji ze źródła w branży gier, całkowita inwestycja w grę "Distemper" szacowana jest na około 1 miliard rubli. Alexei Goreslavsky, przedstawiciel projektu, wyjaśnił, że kwota ta obejmuje nie tylko rozwój finansowany przez IRI, ale także dystrybucję gry. Duża część uwagi rosyjskich władz poświęconej temu projektowi ma na celu stworzenie efektu propagandowego w celu wzmocnienia wizerunku "złych Polaków", zwłaszcza w świetle obecnego konfliktu z Ukrainą, w którym Polska udziela wsparcia.

Podczas wydarzeń Wielkich Kłopotów w XVII wieku, Rosja była krótko rządzona przez syna Zygmunta III Wazy, Władysława IV, którego Rosjanie wciąż pamiętają jako mroczny okres w historii ich kraju. Wypędzenie Polaków z Moskwy było ważnym wydarzeniem obchodzonym w Rosji jako święto narodowe - Dzień Jedności Narodowej, który przypada 4 listopada.

Twórcy gry twierdzą, że znaleźli inspirację w udanej grze "Ghost of Tsushima", w której motyw małych patriotów walczących z potężną armią odegrał ważną rolę. Ich celem jest pokazanie, że nawet niewielka liczba lojalnych i odważnych ludzi może pokonać znacznie większe siły. Oczywiście twórcy gry mają nadzieję, że ich dzieło trafi do rankingów najlepszych gier, o których więcej można przeczytać więcej na https://ranking-online.pl/.

Twórcy gry "Distemper" obiecują zapewnić graczom niepowtarzalny klimat i głęboką rekonstrukcję historyczną tamtych czasów. Postarają się oddać złożoność wydarzeń tamtego okresu i dramatyzm sytuacji, pozwalając graczom wczuć się w rolę bohaterów i wziąć czynny udział w konfrontacji.

"Distemper" reprezentuje nowy kierunek w rozwoju gier komputerowych w Rosji, a jego wydanie jest oczekiwane z niecierpliwością przez fanów gier historycznych i fanów epickich przygód.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.