Wiadomości z Pyskowic

Rolety okienne - jakie najlepiej wybrać?

 • Dodano: 2020-08-19 09:45

Rolety okienne - jakie najlepiej wybrać? Gustowne, a zarazem wykonane z porządnych materiałów i zapewniające dobrą ochronę przed słońcem rolety, to niezbędny element wyposażenia domów i mieszkań prywatnych, jak również firm oraz biur. Wybór rolet jest bardzo duży, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę, wybierając idealną roletę? Poniżej kilka wskazówek. Zachęcamy do lektury!

Rolety - na co zwrócić uwagę? 

Wybór rolet okiennych jest bardzo duży, zainteresowani zakupić mogą modele w różnym stylu i w szerokiej gamie kolorystycznej. Na jakie kwestie należy zwrócić uwagę podczas zakupów? 

 1. Przepuszczalność światła ‒ jednym z istotnych parametrów jest przepuszczalność światła, warto zastanowić się czy zależy nam na zaciemnieniu pomieszczania ‒ wtedy dobrym rozwiązaniem będą rolety podgumowane, czy w naszym przypadku lepiej sprawdzą się rolety, które przepuszczą nieco światła.  
 2. Typ montażu ‒ wybierając rolety dobrze pamiętać o tym, że niektóre modele montowane są na nadprożu nad wnęką okienną, inne wystarczy przykleić do ramy okiennej. Decydując się na rolety montowane na nadprożu, upewnijmy się czy mamy dostateczną ilość miejsca i, czy tkanina nie będzie haczyć o okno. To nie koniec, niektóre z modeli rolet zewnętrznych wymagają montażu już na etapie prac budowlanych. 
 3. Jakość tkaniny ‒ najtańsze, cienkie tkaniny nie zatrzymają nadmiernych promieni słonecznych, warto więc sprawdzić grubość i jakość materiału. 
 4. Dodatkowe funkcje ‒ jeśli zależy nam na tym, aby rolety spełniały również funkcję antywłamaniową, a zimą ograniczyły straty ciepła, doskonałym rozwiązaniem będą rolety zewnętrzne. 
 5. Regulacja ilość promieni słonecznych ‒ kolejnym istotnym parametrem jest możliwość regulacji promieni słonecznych, które dostaną się do naszego domu. Rolety dzień-noc, które skonstruowane są z 2 rodzajów tkanin, dają  możliwość łatwej (podobnej przy standardowych żaluzjach), regulacji dopływ światła, w przypadku plis możemy natomiast zasłonić dowolną część okna bądź całe okno. Standardowe rolety umożliwiają zasłonięcie bądź odsłonięcie całego okna lub opuszczenie rolety do jego połowy. 

Salon Wyposażenia Wnętrz JW Justyna Wodecka 

Wszystkim osobom, które chcą zakupić porządne rolety, polecamy Salon Wyposażenia Wnętrz JW Justyna Wodecka. W wymienionym salonie zamówić można różnego typu rolety, na przykład rolety rzymskie, plisy, rolety materiałowe, rolety dzień-noc i inne w szerokiej gamie kolorystycznej. Rolety wykonywane są z największą precyzją i z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu nie tylko zapewniają dobrą ochronę przed nadmiernymi promieniami słonecznymi, ale też doskonale się prezentują. 

Podsumowanie 

Wybór rolet okiennych wcale nie jest prostym zadaniem. Do wyboru mamy różne rodzaje rolet okiennych zewnętrznych i wewnętrznych. Szukając odpowiedniego modelu,  pod uwagę należy wziąć wiele różnych czynników, między innymi grubość tkaniny, przepuszczalność światła, typ montażu. Oczywiście ważny jest również design. 

Komentarze (2)    dodaj »

 • Asia

  Ja postawiłam na rolety od firmy Roltex z Wrocławia i nie mam z nimi jakichkolwiek problemów ;)

 • Magda

  Ja w tym sezonie wymieniła rolety wewnętrzne na markizy marki FAKRO i jestem bardzo zadowolona. Temperatura w salonie podczas upałów jest o kilka stopni niższa niż do tej pory. Oprócz tego markizy bardzo ładnie się prezentują z zewnątrz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.