Wiadomości z Pyskowic

Rodzaje lakierów do paznokci

  • Dodano: 2022-08-25 15:15

Piękne paznokcie to marzenie wielu osób – zależy nam na tym, by dłonie prezentowały się nienagannie, były zdrowe i estetyczne. A w tym pomagają oczywiście odpowiednie lakiery do paznokci. Jakie znajdziemy na rynku i które z nich warto mieć w domu?

Rodzaje lakierów do paznokci 

Wśród lakierów do paznokci dostępnych na rynku, znaleźć możesz kilka naprawdę interesujących. Wybór z pewnością jest spory. Oto lakiery, które znajdziesz w sklepach: 

  • Lakiery klasyczne – zna je chyba każdy. Proste w aplikacji, a jednak niezbyt trwałe. To produkty, które mamy w domu zwłaszcza wtedy, gdy chcemy na szybko pomalować paznokcie. 
  • Lakiery żelowe – połączenie lakieru klasycznego i żelu. Są bardziej trwałe w porównaniu z klasycznymi, gdyż mogą utrzymać się na paznokciach nawet dwa tygodnie.  
  • Lakiery hybrydowe – obecnie jedne z najpopularniejszych lakierów dostępnych na rynku. Są wytrzymałe i niełatwo je uszkodzić. Minusem jest konieczność używania lampy UV. 
  • Lakiery winylowe – w przeciwieństwie do lakierów hybrydowych, te winylowe nie wymagają używania lamp UV. Są trwałe, choć nie tak, jak hybrydy. Wytrzymają około dwóch tygodni. 

Jaki lakier do paznokci wybrać? 

Obecnie wybór pada przede wszystkim na lakiery hybrydowe. Nie ma w tym zupełnie nic dziwnego. Przede wszystkim, to właśnie one są najbardziej wytrzymałe i odporne na odpryśnięcia. Po pomalowaniu i utwardzeniu paznokci, możesz więc przez cztery tygodnie cieszyć się nienagannym manicure. Poza tym warto podkreślić, iż gama kolorystyczna tych lakierów jest ciągle powiększana – właśnie ze względu na ogromne zainteresowanie i popyt. Możesz więc wybierać spośród przeróżnych kolorów i ozdób, które nie są dostępne w przypadku innych lakierów. Minusem hybryd jest ich zmywanie – jest trudniejsze, wymaga acetonu bądź frezarki. Jeśli jesteś osobą, która kocha często zmieniać kolory lakierów, lepiej pozostać przy opcji tradycyjnej bądź winylowej. 

Niezależnie od tego, po jaki lakier sięgniesz, pamiętaj o zdrowiu swoich paznokci. Pielęgnacja to nie tylko kolor, ale też odżywianie. Wszystko, co warto wiedzieć o paznokciach, znajdziesz na stronie marki Eveline 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.