Wiadomości z Pyskowic

Przyczepy gastronomiczne

  • Dodano: 2021-06-09 09:15

Przyczepa gastronomiczna w ciepłe i słoneczne dni to brzmi jak dobry biznes, a co gdy pogoda nie dopisuje i temperatury spadają, czy wtedy też można liczyć na klientów? Jak najbardziej tak, naturalnie obłożenie spada, ale wystarcza na utrzymanie biznesu i pracowników, a podstawowy zysk osiągany jest latem. Tak właśnie wygląda to jak wygląda dopływ pieniędzy w branży gastronomicznych samochodów. Niestety, ale gastronomia bardzo mocno ucierpiała w wyniku pandemii, z drugiej strony firmy, które się utrzymały na rynku albo dopiero na niego wchodzą powinny mieć łatwiej, gdyż klienci tęsknią za normalnością, a konkurencja jest w sposób istotny mniejsza. 

Przyczepy gastronomiczne

Czym są przyczepy gastronomiczne chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, w końcu znajdują się w naszych miastach od wielu lat i prawdopodobnie większość osób kupiła chociaż raz posiłek czy słodką bułkę z takiej przyczepy. Zasadniczo koncept sprzedawania jedzenia z przyczepy czy samochodu jest nam doskonale znany już od dawna, ale w Polsce moda na tego typu jedzenie rozpowszechniła się w ostatniej dekadzie. Przyczepy gastronomiczne pozwalają na przyrządzanie sporej ilości dań oraz sprzedaż pełnej gamy produktów od suszonych ryb przez pieczywo po lody i kawę. 

To do czego będzie dostosowana przyczepa zależy w głównej mierze od właściciela, gdyż niemal każdą przyczepę da się odpowiednio dostosować. Najpopularniejsze są przyczepy sprzedające dania typu fast food, wynika to głównie z lokalizacji w jakich znajdują się przyczep, często są to place, parki czy wyznaczone miejsca podczas różnych eventów. Najczęściej konsumujemy tam posiłek i idziemy dalej, rzadko kiedy posiłek z food trucka czy przyczepy gastronomicznej jest punktem kulminacyjnym. 

Wchodząc w ten biznes tak jak, w każdym innym przypadku należy zadbać o odpowiednie rozeznanie na rynku i prześledzenie działań konkurencji. Paradoksalnie w dużym mieście, gdzie jest co prawda duża konkurencja i tak jest łatwiej niż w miasteczku, którego zapotrzebowanie jest rozwiązane przez kilka przyczep. Musisz dokładnie obliczyć koszty i zyski, tak jak to robi się w biznes planie. Gdy z analizy wyjdzie Ci, że warto zaangażować się w ten projekt warto powierzyć stworzenie przyczepy sprawdzonym producentowi.

Producent przyczep gastronomicznych

Firma BANNERT to jeden z największych producentów przyczep gastronomicznych w naszym kraju. Posiada bardzo bogate portfolio pokazujące nie tylko to, że tworzy przyczepy dla różnych kuchni i produktów, ale również podejmuje się nietypowych realizacji. BANNERT posiada szeroki wachlarz sprawdzonych projektów, które zapewniają ergonomiczną pracę oraz gwarantują szybkie wydawanie posiłków. PRzyczepa gastronomiczna jest miejscem przyrządzania posiłków więc musimy spełniać normy sanepidu, wybierając tego producenta masz pewność, że wszystko będzie w zgodzie z prawem i kary od sanepidu Ci nie grożą.

Firma zajmuje się nie tylko projektowaniem i przerabianiem przyczep i samochodów gastronomicznych, ale prowadzi również serwis. Wśród dodatkowych usług znajdują się sprawy związane z finansowaniem jak np. leasingowanie przyczep.

Jedną z częściej wybieranych opcji jest wynajem przyczep gastronomicznych, jest to opcja dla osób, które nie są pewne swojego biznesu i chcą zaryzykować jak najmniejsze pieniądze na start. Koszt wynajmu przyczepy uzależniony jest od wielu czynników, ale nie ma żadnych wątpliwości, że jest to najtańsza opcja na rozpoczęcie przygody z branżą gastronomiczna. 

Swoją przygodę z biznesem warto rozpoczynać od współpracy ze sprawdzonymi firmami. Jeżeli jesteś na etapie wyboru firmy, której chcesz powierzyć zaprojektowanie i wykonanie przyczepy skontaktuj się z BANNERT, to nic nie kosztuje a możesz uzyskać najlepszą ofertę na rynku. Nie marnuj czasu na własnoręczne przeróbki, które zajmą Ci tygodnie, które mógłbyś poświęcić na zarabianie pieniędzy. Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową firmy BANNERT.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.