Wiadomości z Pyskowic

Pamiątka chrztu świętego - 5 pomysłów na prezent

  • Dodano: 2020-02-26 08:45, aktualizacja: 2020-02-26 08:57

Chrzest Święty jest wyjątkową uroczystością zarówno w życiu dziecka, jak i całej rodziny. Będąc zaproszonym na chrzciny, warto zastanowić się nad podarunkiem dla maleństwa. Taki prezent powinien być przede wszystkim związany z uroczystością, aby przypominał ją w późniejszych latach życia dziecka. Zastanawiacie się nad prezentem na chrzciny dla malucha? W tym artykule znajdziecie 5 inspiracji.

Spersonalizowany obrazek

Jednym z bardziej popularnych rozwiązań jest obrazek, który możemy spersonalizować. Przyjmuje on najczęściej formę niewielkiej płaskorzeźby wykonanej z połyskujących materiałów bądź niewielkich figurek, które swoją symboliką upamiętniają ten wyjątkowy sakrament. Elementami, których nie może zabraknąć na takim upominku, są aniołki lub inne biblijne postacie.

Niezależnie od tego, jaką formę przyjmie obrazek, możemy wygrawerować na jego tabliczce życzenia, modlitwę lub jakąkolwiek inną treść. Ogromną zaletą takiego prezentu jest możliwość ustawienia jej na regale bądź powieszenia na ścianie nad kołyską, dzięki czemu oprócz funkcji upamiętniającej, posiada ona również funkcję dekoracyjną. Wyjątkowe obrazki i nie tylko możemy zamówić tutaj: https://www.holyart.pl.

Świeca chrzcielna i pudełko

Przyjęło się, że rodzice chrzestni są odpowiedzialni za kupno świecy chrzcielnej. Jeśli zostaliśmy wyróżnieni i poproszeni o pełnienie tej odpowiedzialnej funkcji, to powinniśmy zadbać o odpowiednie oprawienie takiej świecy. Rodzajów świec jest bardzo wiele, powinniśmy wybrać taką, która według nas będzie najbardziej odpowiednia.

Jednak mało kto pamięta o jej bezpiecznym przechowywaniu, dlatego świetnym pomysłem jest kupienie pudełka na świecę chrzcielną, które będzie również uroczyście ozdobione i w którym znajdą się wygrawerowane nasze życzenia.

Biżuteria dla malucha

Kolejnym pomysłem jest biżuteria, którą również warto spersonalizować, aby przypominała datę tego wielkiego wydarzenia. Motyw grzechotki, która ma symbolizować dobrobyt nowoochrzczonemu dziecku, będzie strzałem w dziesiątkę. Może być ona zawieszona na bransoletce lub na łańcuszku, wszystko zależy od nas.

Pergamin upamiętniający chrzciny

Kolejnym niebanalnym pomysłem na chrzciny malucha jest obdarowanie go swego rodzaju dyplomem, który będzie zawierał podstawowe informacje na temat chrztu dziecka. Dodatkowo możemy na nim umieścić nasze życzenia. Taki pergamin można oprawić i powiesić na ścianie w pokoiku dziecka.

Magnes

Ostatnią inspiracją dla niewielkiego upominku na chrzciny jest podarowanie magnesu, który może zawierać motyw ducha świętego czy aniołków. Można również na nim zawrzeć datę sakramentu, jak i imiona nadane dziecku. Taki magnes na pewno się nie zgubi i będzie mógł regularnie przypominać wszystkim domownikom to wzniosłe wydarzenie.

Chrzest Święty jest jednym z najważniejszych sakramentów, który należy w odpowiedni sposób upamiętnić. Wszystkie wyżej wymienione pomysły na prezent sprawdzą się świetnie niezależnie od płci dziecka, czy zażyłości relacji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.