Wiadomości z Pyskowic

Olej z nasion winogron na zdrowie

  • Dodano: 2021-01-22 13:00

Uzyskiwany w ramach procesu ekstrakcji kruszonych nasion winogron olej z winogron stanowi jeden z najcenniejszych superfoods jakie są polecane każdemu, kto chce zatroszczyć się o doskonałą kondycję i piękny wygląd skóry. To w nim występuje mnóstwo wielorakich substancji prozdrowotnych i kopalnia witamin. Jak go dawkować i w jakiej postaci przyjmować?

Odpowiednie wytwórstwo

By olej z pestek winogron rzeczywiście stanowił prawdziwe antidotum koniecznie powinien być pieczołowicie tłoczony na zimno przy wykorzystaniu do tego jedynie metod mechanicznych. Prawidłowo pozyskiwany otrzymuje charakterystyczną lekko żółtą barwę i nie ma w zasadzie żadnego smaku oraz zapachu. W dokładnie 100 g oleju zawartych jest 880 kalorii. Olej skrupulatnie wytwarzany nie ma chociażby najmniejszych drobinek osadu.

Zawartość

Dlaczego akurat olej z pestek winogron tak zwrócił naszą uwagę? Przede wszystkim ze względu na jego niesamowicie wartościowy skład, a mianowicie znajduje się w nim kwas linolowy, oleinowy, stearynowy, palmitooleinowy, alfa-linolenowy. Do tego posiada on również sporo steroli, tokoferoli, czyli fenoli i dużą dawkę witaminy E. Ta ostatnia, razem z tokofenolami, stanowią cenne dla organizmu człowieka przeciwutleniacze. W sklepach typu witaminyswanson.pl odnaleźć można certyfikowane suplementy diety bazujące na superfood w postaci właśnie omawianego tu gatunku oleju.

Niesamowite właściwości

Poprzez obecność witaminy E, olej z pokruszonych nasion winogron przynosi zbawienne korzyści dla wszystkich, którzy mają problem z właściwym poziomem cholesterolu we krwi. Co więcej, daje on niesamowitą ochronę przed negatywnym wpływem wolnych rodników oraz normuje pracę systemu nerwowego. Zapewnia równowagę całego organizmu a także jest niezawodny w problemach skórnych. Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się. Jako skarbnica kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 pomaga w kłopotliwych stanach zapalnych i przynosi lepsze efekty rozlicznych terapii i kuracji antybiotykowych. Ogólnie rzecz biorąc, trwają badania naukowe mające wykazać związek suplementacji olejem z pestek winogron a redukcją ryzyka powstawania rozmaitych chorób.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.