Wiadomości z Pyskowic

Okna dwu- czy trzyszybowe? Które wybrać? Podpowiadamy 

  • Dodano: 2022-05-30 17:00

Zakup okien to bardzo ważna decyzja, która dla laika może być naprawdę bardzo trudna. To ważne, aby skupić się na tym, żeby dowiedzieć się jak najwięcej na temat poszczególnych firm, a przede wszystkim produktów. Jest to bowiem inwestycja na długi czas, a więc nie lekceważ tej kwestii! Jakie okna zatem wybrać? Dwu- czy trzyszybowe? Podpowiadamy. 

To jedna z bardzo istotnych kwestii, której nie można pomijać podczas wyboru okien do swojego domu jednorodzinnego albo mieszkania. Rodzaj pakietu szybowego ma bowiem bardzo istotne znaczenie w codziennym użytkowaniu. Wpływa przede wszystkim na komfort cieplny poszczególnych domowników. Ma także wpływ na rachunki za ogrzewanie w okresie jesiennym oraz zimowym. Z pozoru jest to większy wydatek, jednak w rezultacie może okazać się sporą oszczędnością w przyszłości. Nie warto zatem pomijać tej kwestii. 

Okna dwu- czy trzyszybowe? 

Rodzaj pakietu szybowego ma ogromne znaczenie w codziennym użytkowaniu całości. W ostatnich latach absolutnym standardem były okna Wadowice. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że świat bardzo dynamicznie się zmienia, a wiele osób chce podejmować swoje decyzje odpowiedzialnie, biorąc również pod uwagę przede wszystkim bilans energetyczny, dzięki czemu mogą sporo zaoszczędzić. 

Pakiet trzech szyb jest stosowany zarówno w oknach PCV, jak i aluminiowych. Gwarantuje znacznie lepsze parametry cieplne, niż pakiet dwuszybowy, dlatego tak chętnie jest stosowany w inteligentnych budynkach. Musisz bowiem wiedzieć o tym, że znacznie łatwiej jest osiągnąć współczynnik Uw na właściwym poziomie w przypadku okien trzyszybowych. 

Bardzo istotne jest także to, że przestrzenie pomiędzy szybami są wypełnione gazami szlachetnymi. Najczęściej jest ksenon albo argon. To właśnie gwarantuje jeszcze wyższą izolacyjność cieplną. Im większe będą przestrzenie, tym wykażą się większą izolacyjnością. Jeżeli zatem stoisz przed wyborem, lepiej jest dopłacić do pakietu trzyszybowego, żeby cieszyć się wysokim komfortem cieplnym przez naprawdę bardzo długi czas. 

Gdzie kupić najlepsza okna do swojego domu? 

Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości, a także odporności, a przy tym wysokiej estetyce – wybierz firmę od okien, która posiada bardzo duże doświadczenie i istnieje na polskim rynku już od długiego czasu. To naprawdę bardzo istotne, ponieważ ma wpływ na to, jak zostaniesz obsłużony, a przede wszystkim jest okna zostaną zamontowane w Twoim domu. 

Dobrym wyborem będzie przedsiębiorstwo Novobudowa, które istnieje na polskim rynku już od bardzo długiego czasu. Warto im zaufać, ponieważ zatrudniają najlepszych specjalistów w branży, dla których praca jest również pasją. Nie mają zatem trudności z realizacją nawet najtrudniejszych zleceń. Co ważne, sprzedają również produkty wysokiej jakości, które Cię nie zawiodą wraz z upływem czasu. 
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.