Wiadomości z Pyskowic

O czym pamiętać tworząc własną domenę?

  • Dodano: 2020-02-20 11:30

Prowadzenie własnej strony internetowej to nie lada wyzwanie. Każdy zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczony przedsiębiorca, marzy o sukcesie swojej działalności. Jednak na powodzenie danej witryny składa się wiele czynników. Poniżej dowiesz się, na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Pierwsze kroki – wybór domeny

W tym przypadku zasada „im prościej, tym lepiej” sprawdza się wyśmienicie. Pamiętaj, że domena powinna stanowić przede wszystkim wizytówkę Twojej firmy, dlatego tak ważne jest, by bezpośrednio kojarzyła się z Twoją działalnością. Najlepiej, żeby potencjalny klient już na pierwszy rzut oka potrafił określić specyfikę Twojego przedsiębiorstwa. W związku z tym, podczas wybierania nazwy strony, zwróć uwagę na trzy podstawowe czynniki: markę, możliwości rankingowe oraz możliwości linkowania. Inwestując w słowa kluczowe, zyskujesz pewność, że klient od razu rozpozna Twoją specjalizację. Dzięki temu przyszłe opracowywanie strategii pozycjonowania będzie dużo prostsze.

Poza wyborem odpowiedniej nazwy, już na samym początku warto zadbać o serwer, który zapewni Twojej witrynie stabilność. W tym przypadku należy kierować się przede wszystkim swoimi wymaganiami. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją internetową przygodę i nie dysponują zbyt wysokimi funduszami, najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w hosting dla stron www. Z kolei właściciele średnich bądź dużych firm mogą postawić na serwery VPS lub dedykowane.

Układ słów

W przypadku wyboru domeny trzeba wykazać się niemałymi umiejętnościami słowotwórczymi. Oczywiście nadal dążymy do możliwie jak największej prostoty, ale liczy się również kreatywność, która pomoże nam w pozyskiwaniu klientów. Teoretycznie konstruując nazwę domeny, dysponujemy około sześćdziesięcioma znakami, jednak krótsze nazwy osiągają znacznie lepsze wyniki. Staraj się unikać znaków diakrytycznych czy interpunkcyjnych – choć na pierwszy rzut oka niczego nie zmieniają, warto mieć na uwadze, że większość klientów zapamiętuje nazwę fonetycznie.

Co po kropce?

Choć wybór potencjalnego rozszerzenia z pozoru wydaje się dość łatwą decyzją, w rzeczywistości może mieć kolosalne znaczenie. W tym przypadku nasze możliwości są niemal nieograniczone – w końcu praktycznie każde państwo oferuje własne rozszerzenie. Obecnie możemy również skorzystać z domen lokalnych czy funkcjonalnych. Mimo tego najlepiej zdecydować się na rozszerzenie com wraz z pl. Tym samym otwieramy się nie tylko na rynek krajowy, ale także zagraniczny. Poza tym większość osób nie zapamiętuje rozszerzenia, więc z przyzwyczajenia szuka tych najpopularniejszych.

Pomoc z zewnątrz

Jeśli masz już konkretny pomysł na swoją domenę, wówczas możesz przyspieszyć cały proces, korzystając z popularnych domenołapaczy. Dzięki nim w mgnieniu oka znajdziesz interesującą Cię nazwę wraz z ewentualną alternatywą. Korzystając z pomocy zewnętrznego usługodawcy, tanie domeny, które charakteryzują się ogromną skutecznością, będą w zasięgu Twojej ręki i to w znacznie niższej cenie.

Jak widać, założenie własnej strony i wybór odpowiedniej domeny to nie lada wyzwanie. Choć początkowe etapy wydają się nie mieć końca, warto poświęcić im dostatecznie dużo uwagi. Finalnie to właśnie dobrze dobrana domena oraz właściwy serwer znacznie ułatwią nam codzienną pracę.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Izir

    No warto przede wszystkim wybrac stabilnego dostawce jak np nazwa.pl - nie dosc, ze oferta jest dobra to jakosc obslugi klienta najwyzsza

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.