Wiadomości z Pyskowic

Myślisz o pracy w banku w Pyskowicach lub Gliwicach? Sprawdź, jak ją zdobyć

  • Dodano: 2015-10-01 13:30, aktualizacja: 2015-12-11 10:01

Większości osób kojarzy się z ciepłą posadą i możliwością rozwoju. W ostatnich latach dynamiczny rozwój sektora bankowości sprawił, że chętnych na posadę właśnie w banku jest wielu. Ale tylko nieliczni mają szansę, by dostać się do wybranej placówki. Wszystko dlatego, że rekrutacje na poszczególne stanowiska przeprowadzają specjaliści, którzy doskonale wiedzą, jakimi umiejętnościami i doświadczeniem powinni cechować się potencjalni pracownicy.

Specjalista z portalu Praca Gliwice radzi od czego zacząć poszukiwania pracy w banku: Warto od znalezienie ogłoszenia. W sieci istnieje wiele portali, na których codziennie publikowane są setki nowych ogłoszeń. Przykładem takiego serwisu jest www.pracuj.pl. Po znalezieniu interesującego anonsu, warto przygotować zestaw dokumentów aplikacyjnych i spróbować swoich sił w procesie rekrutacyjnym. Takie rozwiązanie jest idealne dla tych, którzy posiadają doświadczenie i kierunkowe wykształcenie - komentuje. 

Co w sytuacji, gdy kandydatowi brakuje doświadczenia i nie może pochwalić się pracą w branży finansowej?

Kogo szukają banki?

Doświadczenie w branży finansowej jest niezwykle ważne przy ubieganiu się o pracę w banku. Dlaczego? Bo praca wiąże się głównie z słuchaniem klienta, doradzaniem mu i tłumaczeniem, jakie osiągnie korzyści, korzystając z poszczególnych produktów. W praktyce zatem doświadczenia w pracy z klientami jest niezwykle ważnym punktem i pomaga w znalezieniu zatrudnienia.

By sprawdzić, jakich pracowników poszukują banki, warto zapoznać się m.in. z tym artykułem: www.gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90445,15233112,Okiem_pracodawcy__PKO_Bank_Polski_SA.html. Wynika z niego, że największą szansę na zdobycie posady mają osoby posiadające kierunkowe wykształcenie i mogące pochwalić się doświadczeniem. Nie oznacza to jednak, że ci, którzy nie pracowali dotychczas w bankach są przekreśleni.

Staż dla ambitnych

W ostatnich latach szczególnym zainteresowaniem wśród studentów i bezrobotnych cieszą się staże. Nic dziwnego – dzięki nim można się przekwalifikować i zdobyć konkretne umiejętności. Dla osób myślących o pracy w banku i mających kierunkowe wykształcenie (będących np. po bankowości, finansach czy marketingu), takie rozwiązanie jest po prostu idealne.

Dlaczego warto zainteresować się stażem? Powód jest kilka, a jednym z nich jest możliwość otrzymania umowy o pracę po jego zakończeniu. Osoby zainteresowane pracą w banku powinny też wiedzieć, że poszczególne placówki organizują praktyki dla studentów, dzięki czemu ci mają możliwość nabyć praktyczne umiejętności. Szczegóły można znaleźć choćby na tej stronie internetowej: www.meritumbank.pl/kariera/newsy-kariera/na-stazu-w-meritum.html.

Praca w banku a ścieżka kariery

Niewątpliwą zaletą pracy w banku jest możliwość – już na samym początku – wytyczenia swojej ścieżki zawodowej. Jest to możliwe, bo poszczególne banki działające na terenie Polski zatrudniają doradców zawodowych. Dzięki temu każdy pracownik doskonale wie, co może osiągnąć, wykonując swoje zawodowe obowiązki.

Praca w banku jest stabilna i pozwala na rozwój zawodowy. By jednak była ona spełnieniem marzeń, każda zainteresowana osoba powinna pamiętać o tym, że praca właśnie w takim miejscu wiąże się z koniecznością pracy z klientem. A ponieważ ta jest specyficzna, warto też sprawdzić swoje predyspozycje w tym kierunku – nie każdy potrafi pracować z klientem, a dobry bankowiec powinien tę sztukę opanować perfekcyjnie.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z portalem praca-gliwice.info

Myślisz o pracy w banku w Pyskowicach lub Gliwicach? Sprawdź, jak ją zdobyć

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.