Wiadomości z Pyskowic

Kosiarka-traktorek

  • Dodano: 2022-09-13 06:00, aktualizacja: 2022-09-13 06:03

Nie da się też ukryć, że traktorek kosiarka to także wiele dodatkowych wydatków, bo to nie kosa spalinowa. W tym konkretnym przypadku jest sporo łożysk, a spotyka się takowe w kołach przednich lub w rolkach napinających kół pasowych. Jednym słowem jest to dość skomplikowany sprzęt i co równie istotne części do tego typu maszyn da się nabyć tylko w większych sklepach, bo te mniejsze handlują najbardziej typowymi częściami eksploatacyjnymi. Większe zaś zajmują się częściami znacznie ważniejszymi i co równie istotne sprowadzają te części nawet kilka razy w tygodniu, bo kosiarka traktorek jest opcją kilka razy droższą od typowej glebogryzarki i dlatego typowa osoba eksploatująca raczej nie zamieni takiej maszyny na nową po kilku latach typowego eksploatowania, tylko będzie dalej inwestować w te najbardziej typowe z części.

Masa traktorka

Prawda tkwi też i w tym, że kosiarka spalinowa to także masa w niektórych przypadkach przekraczająca te trzysta kilogramów. Konstrukcyjnie te maszyny także są zróżnicowane i wiele z nich da się łatwo zakupić w renovey.com. Kluczowe znaczenie ma też i to, że w tej kategorii raczej nie spotyka się kosiarek zaliczanych do słabszych, bo te sprzęty to jeden spory nóż, albo dwa mniejsze. Niektóre agregaty koszące mają nawet trzy noże, ale pojedynczy dla wielu eksploatujących to rzecz jasna ta najlepsza opcja, bo w tym konkretnym przypadku masa jest niższa i co równie ważne brakuje wielu podzespołów mechanicznych, które to spotyka się w maszynach posiadających dwa, czy też trzy noże. Prostota ta przekłada się na o wiele prostszą eksploatację, a niższa masa takiej kosiarki to wolniej zużywające się łożyska kół przednich i tych, które podtrzymują na dokładkę agregat koszący. Minus zaś tkwi w tym, że trzeba jeździć dwa razy dłużej, po to by wykonać znaczną część pracy jednego dnia i to nie każdemu się podoba. Nie mniej jednak ludzie zazwyczaj patrzą niemal głównie na proporcję wydatków do rzeczywiście skoszonej trawy i dlatego stawiają na kosiarki z wyrzutem bocznym, by rzeczywiście było i szybciej i łatwiej.

Czy kosz się opłaca?

W przypadku sprzętu takiego jak kosiarka spalinowa traktorek wyrzut boczny jest bardziej poprawny w sensie ekonomicznym. Mowa tu o tym, że na danej kosiarce siedzimy i nie brudzimy butów, a trawa wylatuje wyrzutem bocznym z prawej strony. Rzecz jasna na dokładkę trzeba jeździć tak, by ponownie nie wjechać w tę raz skoszoną trawę, ale to nie jest wybitnie trudne, a kosz co jakiś czas trzeba gdzieś opróżnić.

Inne istotne prawdy

Wielu ludzi oczytanych wie też i o tym, że kosiarka spalinowa traktorek najmniej się zużywa na tym równym trawniku. Mowa tu konkretnie o tym, że jeśli teren nie jest gładki, to kosiarka spalinowa nieco skacze, a to rzecz jasna zwiększa to zużycie eksploatacyjne istotnych części tej maszyny. Lżejsze kosiarki tego typu rzecz jasna zużywają się wolniej, ale nierówny trawnik każdej szkodzi, bo jedynym elementem tłumiącym drgania w tym sprzęcie jest ogumienie, a dodatki takie jak zawieszenie nie istnieją. Kosiarki w formie traktorka oraz akcesoria do nich i innych maszyn ogrodniczych znajdziesz na renovey.com.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.