Wiadomości z Pyskowic

Jakie meble do małej jadalni najlepiej wybrać - inspiracje

  • Dodano: 2019-11-22 11:30

W naszych mieszkaniach przeważnie nie mamy osobnego pomieszczenia, w którym jemy, z reguły wyznaczamy tak zwaną strefę jadalnianą, w której możemy celebrować posiłki w towarzystwie najbliższych nam osób. Obszar ten przeważnie znajduje się w salonie bądź w kuchni, a jeżeli mamy otwartą przestrzeń pomiędzy tymi dwoma pokojami, to najczęściej jadalnia jest tak zwanym łącznikiem. Jak sprawić, aby ta strefa była dobrze skomponowana z resztą mieszkania? Czyli jakie meble wybrać do małej jadalni - tego dowiecie się, czytając niniejszy artykuł.

Eleganckie meble i funkcjonalizm, czyli wyspa

Jednym z rozwiązań wkomponowania strefy jadalni do naszego lokum jest postawienie wyspy w kuchni, bądź między kuchnią a salonem. Wyspa jest bardzo funkcjonalnym pomysłem, w momencie, kiedy dołoży się do niej kilka hokerów, to może służyć jako stół jadalny, dodatkowo przed podaniem do stołu, na jej blatach można przygotowywać posiłki, a w szafkach, które mogą się znaleźć w jej wnętrzu, na pewno znajdziemy wystarczającą ilość miejsca do przechowywania naczyń i akcesoriów kuchennych.

Poza funkcjonalnością wyspa wyjątkowo dobrze się prezentuje i dodaje nowoczesności naszemu wnętrzu. Oczywiście istnieją różne formy tego elementu kuchni, jednak czasami bardzo ciężko jest nam dobrać odpowiedni do naszego wnętrza, dlatego dobrym pomysłem mogą okazać się meble kuchenne na wymiar. Istnieje wiele firm, które taką usługę oferują, a jedną z nich jest: https://krakowska31.pl. Kiedy padnie hasło projektowanie wnętrz Wrocław, musicie wiedzieć, że właśnie tam warto szukać.

Stół i praktyczne jego rozwiązania

Innym rozwiązaniem na wydzielenie jadalni jest inwestycja w odpowiedni stół. W niewielkich mieszkaniach niestety duże stoły, przy których zasiada cała rodzina, nie mają racji bytu. Dlatego z pomocą przychodzą nam pomysłodawcy stołów rozkładanych, na co dzień zajmują mniej miejsca, natomiast od święta stają się większymi, bardziej wystawnymi stołami na przyjęcia, przy których każdy członek rodziny się zmieści. Dla ekstremalnie małych pomieszczeń idealnym rozwiązaniem będzie stół wbudowany w ścianę, który rozkłada się wyłącznie w momencie, w którym jest nam niezbędny, natomiast po posiłku chowamy go w ścianie i zyskujemy większą przestrzeń. Do takiego stołu idealnie sprawdzą się składane krzesła.

Kolorystyka

Oprócz praktycznych rozwiązań ważne jest również kolorystyka mebli, które znajdą się w naszej jadalni. Otóż w małych mieszkaniach problemem jest mała przestrzeń, dlatego należałoby ją odpowiednio powiększyć. Oczywiście nie jesteśmy w stanie powiększyć metrażu, jednak za pomocą kilku sztuczek możemy sprawić, że nasze gniazdko będzie wydawało się większe. Jak to zrobić? Skupmy się na wybieraniu tych mebli, które są w jasnych kolorach, a najlepiej białych. Biały odbija światło, a to powoduje złudzenie większej przestrzeni.

Dodatkowo można się skusić na meble przezroczyste, które są wykonane przeważnie z tworzyw sztucznych lub szkła. Idealnie wpasują się w niewielkie przestrzenie, ponieważ nie zabiorą nam optycznie miejsca, a dodatkowo sprawdzą się we wnętrzach w stylu industrialnym, minimalistycznym i nowoczesnym.

Wygospodarowanie miejsca na osobną jadalnię jest często niemożliwe, dlatego wystarczy stworzyć strefę jadalnianą, która przeważnie mieści się w kuchni lub między nią a salonem. Świetnie sprawdzi się w tym wypadku wyspa, rozkładany stół, lub taki wmontowany w ścianę. Pamiętajmy również o jasnej bądź przezroczystej kolorystyce, która zapewni większą przestrzeń.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.