Wiadomości z Pyskowic

Jak znaleźć konto bankowe z dobrą premią?

  • Dodano: 2021-03-19 06:30, aktualizacja: 2021-03-22 10:07

Dobrze oprocentowane lokaty to w tej chwili rzadkość, o kontach oszczędnościowych nie wspominając. Czy to oznacza, ze klienci banków nie mają możliwości pomnażania pieniędzy pozostawianych w bankach? Niezupełnie. Okazuje się, że umiejętne wyszukiwanie promocji bankowych pozwala skorzystać na premiach przydzielanych za korzystanie z poszczególnych usług.

O co chodzi z premiami do konta?

Brak dobrych lokat sprawia, ze banki starają się znaleźć inne sposoby na przyciągnięcie do siebie nowych klientów. Jak? Zazwyczaj proponując premię na przykład za regularne przesyłanie wypłaty na akurat ich, a nie konkurencji, konto bankowe.

To zresztą nie jedyna opcja, najczęściej premie przyznawane są za fakt przejścia do danego banku z innego – czyli inaczej mówiąc przyznawane są „nagrody za bycie nowym klientem”. Co nawiasem mówiąc tym bardziej skłania do wypatrywania kolejnych okazji.

Oczywiście, promocje w bankach często obwarowane są dodatkowymi wymaganiami. Przykładowo – oprócz wspomnianego już przesyłania wypłaty – może to być regularne korzystanie z karty płatniczej, wykup polisy ubezpieczeniowej, czy utrzymanie konta aktywnym przez określony czas.

Zawsze patrz na szczegóły

Chcąc skorzystać z promocji w banku, zawsze przyglądaj się szczegółowym warunkom. Nie zawsze są tak proste, jak przedstawiono powyżej. Czasami drobnym druczkiem są dopisane także i inne wymagania. Przykładowo konieczność regularnych wpływów o określonej wartości.

Zauważ, że nawet jeżeli warunki konkretnej promocji same w sobie są łatwe do spełnienia, to w momencie sięgania po kilka z nich naraz, może się okazać, że równoczesne wypełnienie warunków premii z trzech różnych banków może być już trudniejsze. Z drugiej strony dokładne rozplanowanie swoich finansów może pomóc w rozwiązaniu i tego problemu i cieszeniu się kilkoma premiami naraz.

Osobną sprawą są wymagania związane na przykład z tym, ze dana promocja może dotyczyć tylko tych nowych klientów, którzy wcześniej nie korzystali z danej instytucji przez określoną liczbę lat. Albo wspomniana już konieczność zamówienia dodatkowych usług. Przykładowo wymóg ubezpieczenia się może zniwelować korzyści z promocji – chyba, że i tak planujesz kupić polisę.

Jak wyglądają konta z premią?

To ciekawe pytanie. W praktyce możliwości jest kilka. Często premie ma formę „doładowania” salda na koncie. Zdarzają się jednak i takie promocje, jak cashback w formie określonych kwot dodawanych do salda po wykonaniu zakupów w konkretnych miejscach.

Gdzie szukać kont z premią?

W internecie można znaleźć blogi i serwisy informacyjne prowadzone przez ludzi, którzy specjalizują się w wyszukiwaniu bankowych okazji. Ich zajęcie ma nawet swoją nazwę, która brzmi „cherry picker”. Nie wzięła się ona z niczego. Przeglądają oni dziesiątki ofert i znajdują wśród nich owe przysłowiowe „wisienki na torcie”, publikując na swoich stronach zestawienia najbardziej opłacalnych kont. Regularna lektura ich artykułów jest o tyle korzystna, że szybko można ocenić, które z promocji faktycznie wyróżniają się na tle innych i – nomen omen – oszczędza mnóstwo czasu, jaki trzeba by poświęcić na samodzielne weryfikowanie ofert.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.