Wiadomości z Pyskowic

Jak założyć własną stronę internetową?

  • Dodano: 2019-06-07 12:00, aktualizacja: 2019-06-12 12:11

Stworzenie własnej strony internetowej jest łatwiejsze niż wielu osobom może się wydawać. Wraz ze wzrostem popularności startupów, coraz więcej początkujących przedsiębiorców zakłada własne witryny. Dotyczy to zarówno rynku e-commerce, czyli sprzedaży internetowej, jak i platform prezentujących wykonywanie różnorodnych usług. Dzięki własnej stronie, nie trzeba polegać wyłącznie na stronie na Facebooku i Instagramie. Chociaż wiele osób w ten sposób rozpoczyna działalność internetową i wdraża się w arkana marketingu SM (Social Media).

Jak założyć stronę internetową?

Własną witrynę można uzyskać na dwa sposoby. Zarówno poprzez zatrudnienie specjalisty lub podjąć się tego tematu w sposób samodzielny. Oczywiście ta druga opcja jest znacznie tańsza, ale pochłania więcej czasu i wymaga wdrożenia się w podstawy tworzenia stron www. Pewne jest to, że dobrze zaprojektowana strona internetowa jest kosztem, który ma szanse na szybki zwrot. Pozycjonowanie, optymalizacja stron internetowych, dobra grafika, wartościowe treści i skuteczne opisy - to podstawy sukcesu w Internecie.

Popularność rynku e-commerce w liczbach

Według danych z raportu Gemius/PBI, ze usług internetowych branży e -commerce najczęściej korzystają mieszkańcy wsi - 37,1%. Pozostały podział przedkłada się średnio po około 11% przy miastach powyżej 20 i 50 tys. mieszkańców. Warto wykorzystać te dane liczbowe i zoptymalizować własną stronę pod kątem mniejszych miejscowości. Pomocne mogą tu być frazy typu long tail z nazwą wsi/miejscowości itp. wplecione w opisy kategorii. Specjalista z zakresu SEO z pewnością pomoże odpowiednio dostosować witrynę i uczynić ją bardziej atrakcyjną dla algorytmów wyszukiwarek.

Kreator czy webmaster?

Najbardziej skomplikowanym sposobem na samodzielne stworzenie własnej strony byłoby nauczenie się kodowania HTML, CSS, JavaScript i PHP - czyli specjalistycznych podstaw praktycznie każdej witryny www. Ale na całe szczęście to nie jedyny sposób na stworzenie strony internetowej. Równie skutecznie zadziała wykorzystanie gotowego kreatora stron internetowych. W tym wypadku ważny jest dostęp do Worda lub chociażby PowerPointa. Te łatwe w użyciu programy oferują edytor wizualny, hosting i można za ich pośrednictwem uzyskać nazwę własną domeny.

Jak założyć stronę internetową 5 szybkich kroków:

  1. Stworzenie struktury i planu dotyczącego zawartości na stronie
  2. Rejestracja domeny
  3. Znalezienie twórcy stron internetowych lub skorzystanie z gotowego kreatora
  4. Działania SEO – czyli optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek
  5. Uruchomienie strony www

Korzystając z kreatora stron internetowych, funkcjonuje tak, że jedna firma zazwyczaj dostarcza szablon (projekt), edytor, hosting, nazwę domeny, adres e-mail i dodatkowo kompleksowe wsparcie. Prawie wszyscy twórcy witryn umożliwiają utworzenie bezpłatnej podstawowej witryny w subdomenie, która jest obsługiwana przez reklamy. Ceny takich usług są bardzo różne. Ich ostateczna wysokość jest zależna od wybranego zakresu opcji. Od nierzadko darmowych - bardzo podstawowych, po rozbudowane i z kompleksową obsługą. Minusem takich rozwiązań są ograniczone funkcje i brak elastyczności. Może to nie mieć zastosowania w przypadku osobliwych, innowacyjnych projektów.

CMS

Jeśli chodzi o CMS (systemy zarządzania treściami), są one nieco bardzie skomplikowane. Najpopularniejszym narzędziem. Mimo że zasadniczo działają w ten sam sposób, co webmaster - twórca stron internetowych, są znacznie trudniejsze w samodzilenym użyciu. Tutaj godny polecenia jest WordPress. Ogromną jego zaletą, jest to, że użytkownik, do dyspozycji ma tysiące wtyczek, które pozwalają na dodawanie specjalnych funkcji strony. Typowym przykładem może być WooCommerce, wtyczka, która jest niezastąpiona w przypadku sklepów internetowych.

Stworzenie własnej witryny internetowej to pierwszy krok w drodze do sukcesu. Warto skorzystać z doświadczenia innych właścicieli stron i wiedzy specjalistów z dziedziny SEO i tworzenia stron www. Jest to inwestycja, która będzie stanowiła solidny fundament biznesu.

Marian Zieliński – https://mediaclick.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.