Wiadomości z Pyskowic

Jak unowocześnić wnętrze salonu fryzjerskiego?

  • Dodano: 2019-09-20 11:45, aktualizacja: 2019-09-24 15:05

Salon fryzjerski oprócz wykwalifikowanego personelu powinien mieć odpowiednie wnętrze - takie, w którym każdy klient poczuje się komfortowo i na swój sposób wyjątkowo. W dzisiejszym świecie ciągłych zmian trzeba iść z duchem czasu, ponieważ styl nowoczesny, charakteryzujący się dużymi przestrzeniami, prostotą, ale i odrobiną kreatywności, coraz bardziej zyskuje na popularności. Warto więc odrobinę pokombinować, aby zmodernizować wnętrze salonu fryzjerskiego, tak aby klienci dobrze się w nim czuli i z chęcią do niego wracali.

Ciekawe meble fryzjerskie

Najłatwiejszym, ale nie najtańszym sposobem na reorganizację salonu fryzjerskiego jest inwestycja w nowoczesne meble fryzjerskie, które dają efekt ekstrawagancji. Aktualnie możemy znaleźć bardzo szeroki wybór ciekawie wyglądających i porządnych mebli fryzjerskich, dzięki temu nie musimy już ograniczać się jedynie do ich funkcjonalności. Wiele firm oferuje meble o futurystycznych charakterze, czy niestandardowym kształcie. Jednak jeśli nie mamy przeznaczonych na to funduszy, dobrym rozwiązaniem może być inwestycja w lustra fryzjerskie, które nie muszą wiązać się z bardzo wysokim kosztem. Duże lustro z ciekawym oświetleniem również może sprawić, że nasz salon przeobrazi się z brzydkiego kaczątka w nowoczesnego łabędzia. Konsole fryzjerskie i lustra można znaleźć na przykład na tej stronie: https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h_konsole-lustra-fryzjerskie.

Prostota i minimalizm 

Często zdarza się tak, że chcąc zapewnić gościom naszego salonu najwyższy poziom obsługi, a w tym komfortu i ciepła - przesadzamy. Nadopiekuńczość może paradoksalnie sprawić, że klient się od nas odwróci, bo będzie potrzebował więcej przestrzeni. A jeśli o przestrzeni mowa, to przy procesie unowocześniania salonu ważne jest, aby umieć wykorzystywać pewne złudzenia. W tym wypadku mowa o złudzeniu optycznym, które daje lustro - w przypadku, gdy posiadamy niewielki lokal, warto wykorzystać lustro, bądź lustra, aby go pozornie powiększyć. Nie ma sensu zagracać salonu zbędnymi meblami i dodatkami, którymi chcemy sprawić, aby salon był bardziej przytulny. Prostota, minimalizm to klucz do sukcesu. 

Czerń i biel 

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że życie nie jest czarno-białe, natomiast salon może taki być i to może być nasza przepustka do zdobycia serc klientów. Te dwa skrajne kolory idealnie się uzupełniają i pewien rodzaj eleganckiej, nowoczesnej aury. Goście salony będą zachwyceni spokojem i ładem, który można uzyskać dzięki tym barwom. Z pozoru mogą one wydawać się nudne lub zbyt surowe, klasyczne, jednak jeśli w odpowiedni sposób je wykorzystamy, dadzą one wspaniały efekt świeżości i nowoczesności. Warto zatem przemyśleć, czy nie pora zmienić kolory ścian w naszym salonie fryzjerskim. 

W procesie unowocześniania lokalu nie zawsze najważniejsze są pieniądze, oczywiście może to się wiązać ze sporymi wydatkami, ale nie musi. Czasami wystarczy zmienić kilka elementów, a nie wystrój całego lokalu. Można na przykład wybrać ciekawe lustro fryzjerskie i odpowiednio je oświetlić nowoczesnymi żarówkami bądź usunąć parę zbędnych elementów, które mogą przytłaczać gości. Dobrym rozwiązaniem może okazać się przemalowanie ścian naszego lokalu na czarno-białe kolory.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.