Wiadomości z Pyskowic

Jak tanio odmienić wygląd łazienki i toalety publicznej?

  • Dodano: 2018-01-22 09:45

Najprostszym sposobem na zmianę wyglądu łazienki jest jej remont. Co jednak w momencie, kiedy nie stać nas na taki wydatek, bądź znajdujemy się w wynajmowanym mieszkaniu, w którym żadne drastyczne zmiany nie wchodzą w grę? Jeszcze nie jesteśmy na straconej pozycji ! Cały etap pracy powinniśmy zacząć od spojrzenia na nasze wnętrze. Najlepiej wynieśmy wszystko, co nie musi na stałe znajdować się w łazience. W tym momencie mamy „czyste” płótno do pracy. Zastanówmy się więc, jakiego efektu oczekujemy? W jakich kolorach czulibyśmy się dobrze? Czego nam dotychczas brakowało w tym wnętrzu?

Ważnym miejscem w łazience, jest miejsce do przechowywania. Nie musi to być piękna witryna na wysoki połysk. Bardzo ciekawym elementem są drewniane regały, w których możemy eksponować nasze dodatki i kosmetyki. Często zdarza się, że kafle podłogowe w łazience nie są już w dobrym stanie. Kolejnym szybkim patentem na zakrycie ich bez skuwania jest położenie wykładziny PCV. Jest wodoszczelna i równie dobrze sprawdzi się w roli podłogi w łazience. Dodatkowym elementem, który zmieni każdą łazienkę jest nowe lustro. Jeśli dotychczas było ono małe i okrągłe, możemy zamontować większe lustro, które oprócz tego, że będzie pięknie wyglądało, to jeszcze wizualnie powiększy nam przestrzeń. Najprostszą zmianą, jaką możemy zastosować, jest zmiana ręczników oraz dodanie kilku ozdobnych elementów. Jeśli zależy nam na schludnym wyglądzie tej przestrzeni, warto zainwestować w ręczniki jednokolorowe lub w jednym stylu. Kiedy do całości dodamy ozdobne pudełka w których będziemy mogli pochować zbędne przedmioty – uzyskamy naprawdę piękną, nową przestrzeń, która z pewnością będzie zachęcała do spędzania w niej czasu.

Toalety publiczne to zbiorcza nazwa dla wszystkich obiektów toaletowych nie znajdujących się w domach. Chodzi nie tylko o szalety miejskie, ale też o te znajdujące się w restauracjach, centrach handlowych, na dworcach autobusowych, kolejowych, na stacjach benzynowych, w szkołach. Wyposażenie toalety publicznych różni się nieco od wyposażenia domowych łazienek. Poza oczywistymi obiektami jak sam sedes i umywalka WC publiczne wyposażone są często w urządzenia, których w domu zazwyczaj nie ma co szukać.

Pierwsze różnice zauważyć można sięgając po mydło. Zamiast znanych mydelniczek na których leży kostka lub dwie mydła, aby dobrze umyć dłonie skorzystać musimy ze specjalnego dozownika przytwierdzonego zazwyczaj do ściany po prawej stronie kranu z którego, po naciśnięciu, wyleci mydło w płynie lub w pianie. Takie rozwiązanie ma kilka znaczących plusów w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań.

Pierwszym z nich jest aspekt finansowy. Chociaż zakup dozownika, a najczęściej kilku to wydatek dużo większy niż zaopatrzenie toalety w kostki lub zwyczajne mydła w płynie, to, ze względu na jego zużycie, które znacząco przekracza to znane z domu, zwróci się dość szybko. Bowiem mydło w płynie czy pianie kupowane hurtowo jest o wiele tańsze od pojemników jednorazowych. Wyposażenie i akcesoria do toalet publicznych Higieniczny.pl oferuje produkty zarówno na wkłady jaki i uzupełniane z kanistra. Drugą rzeczą jaka wpływa na przewagę dozowników nad innymi rozwiązaniami jest kwestia kradzieży. Społeczeństwo tworzą jednostki, a niestety wiele jednostek, chociaż oczywiście jest ich mniejszość, choćby dla żartu, choćby bez powodu mogliby pokusić się o kradzież nieprzytwierdzonego mydła. Cena takiego dozownika uzależniona jest od jakości jego wykonania oraz zaawansowania. A te potrafią być bardzo różne porównując poszczególne modele. Bo są dozowniki do mydła z plastiku, z metalu, znajdą się pewnie i te pozłacane. Są te, które uruchamia się fizycznie, są też te działające dzięki czujnikom, które wypuszczają mydło automatycznie.

Oczywistym jest, że tradycyjne ręczniki używane do wycieranie rąk nie mają zastosowania w przypadku toalet publicznych. Głownie ze względu na higienę, której ze świecą szukać, kiedy niezliczona ilość osób używa jednego ręcznika. Poza tym ten stałby się szybko mokry i właściwie niezdatny do użytku. Pomijając już kwestię wspomnianych wyżej kradzieży – ręczniki materiałowe nie mają żadnego sensu w przypadku toalet publicznych. Dlatego tak często spotyka się dozowniki ręczników papierowych, które może są mniej efektywne niż ręczniki materiałowe, ale o wiele bardziej praktyczne w przypadku toalet publicznych. Tak jak w przypadku dozowników do mydła, te do ręczników papierowych mogą być bardzo od siebie różne. Najpopularniejszym chyba rozwiązaniem są te plastikowe, w których listki papieru wyciąga się od dołu, a wkłada od góry. Ale znaleźć można też dozowniki z innych tworzyw, a nawet też automatyczne.

Innym popularnym rozwiązaniem jeśli chodzi o suszenie rąk są suszarki. Zazwyczaj działają automatycznie, od razu kiedy zbliży się ręce pod dmuchawę ciepłego powietrza. Istnieje kilka ich typów, z których najpopularniejszy to ten wiszący na ścianie z dmuchawą skierowaną w dół. Mają różną siłę nawiewu i często, głównie w przypadku tańszych modeli, są mniej skuteczne od ręczników papierowych.

W jaki pojemnik na papier toaletowy wyposażyć firmową toaletę?

Pojemnik na papier toaletowy to nieodłączny element każdej toalety, zarówno domowej jak i publicznej. O ile rozwiązania, które wybieramy do własnych, prywatnych łazienek w dużej mierze wynikają z estetyki i spójności z całym jej wykończeniem. Toaleta publiczna, zwykle odwiedzana przez setki osób dziennie wymaga, by dozownik papieru toaletowego charakteryzował się dodatkowo wysoką wytrzymałością.

Z tego względu Higieniczny.pl posiada w swoim asortymencie wyłącznie dozowniki na papier toaletowy spełniające najbardziej restrykcyjne wymagania, jakie niesie za sobą funkcjonowanie w miejscu publicznym. Nasze produkty, poza estetyką i funkcjonalnością charakteryzują się wysokim poziomem wytrzymałości, dzięki czemu służą naszym klientom przez wiele lat.

W naszej ofercie znajdą Państwo modele pochodzące od sprawdzonych producentów, takich ja Faneco, Impeco, Warmtec, które stanowią doskonałe zamienniki Meridy – gwarantują najwyższą jakość wykonania, ergonomię i funkcjonalność, lecz przy tym są dostępne w bardzo korzystnych cenach.

Plastik ABS i stal nierdzewna – dlaczego najlepsze dozowniki do papieru toaletowego są wykonane z tych materiałów?

Wszystkie nasze produkty z kategorii pojemników do papieru toaletowego wykonane są z najbardziej wytrzymałych materiałów i dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu są dopasowane do toalet o różnym wystroju.

Plastik ABS to tworzywo wyróżniające się wysoką twardością, a jednocześnie odpornością na zarysowania, odgięcia, działanie wilgoci, kwasów i alkoholi.

Podobne właściwości posiada stal nierdzewna, która zależnie od metody wykończenia (polerowanie lub szczotkowanie) charakteryzuje się połyskiem lub jest zupełnie matowa, przez co tłuste plamy, powstałe za sprawą odcisków palców lub mydła praktycznie nie rzucają się w oczy.

W połączeniu z solidnym, ergonomicznym wykończeniem, produkty dostępne na Higieniczny.pl, służą naszym zadowolonym klientom przez wiele lat, również w przypadku zastosowania w toaletach o bardzo wysokim natężeniu ruchu, na przykład w hotelach i centrach handlowych.

Dozownik papieru toaletowego – rozmiar ma znaczenie

Nasza bogata oferta zawiera produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów, ponieważ w sklepie Higieniczny.pl doskonale zdajemy sobie sprawę, że toaleta toalecie nie równa, a obiekty różnią się między sobą powierzchnią, wykończeniem, lokalizacją i przede wszystkim natężeniem ruchu. W żadnym jednak nie sprawdzi się znany z domowych łazienek zwyczajny uchwyt na papier toaletowy – choćby ze względów higienicznych, wynikających z goszczenia setek anonimowych użytkowników.

Do toalet o dużym natężeniu odwiedzających polecamy pojemnik Jumbo. Tego typu dozownik na papier toaletowy pomieści rolkę papieru o bardzo dużej średnicy – nawet do 250 mm, dzięki czemu znacznie zmniejsza się częstotliwość dokonywania koniecznych wymian papieru.

Do biur czy restauracji, w których przepływ użytkowników jest średni, rekomendujemy pojemniki na rolki o standardowej, domowej średnicy, również w wariantach mieszczących kilka rolek jednocześnie.

Różnorodność naszych produktów sprawia, że znajdą Państwo u nas zarówno dozowniki dostosowane do popularnej szerokości rolki papieru domowego, jak i bardziej niestandardowe wymiary, np. coraz popularniejsze 2/3 rolki, lub 400 listków.

Dozowniki do papieru toaletowego – funkcjonalność

Większość używanych w Polsce pojemników, to właśnie wspomniane dozowniku typu Jumbo. Odznaczają się najczęściej całkowitym lub częściowym zabudowaniem, wizjerem służącym kontroli poziomu zużycia i metalowym bądź plastikowym kluczykiem, służącym otwarciu pojemnika w celu wymiany rolki. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się zresztą w miejscach publicznych, gdzie stanowi zabezpieczenie przed kradzieżą papieru.

Alternatywę stanowi coraz bardziej popularny pojemnik na papier toaletowy Jumbo, który dystrybuuje użytkownikom pojedyncze listki, po pociągnięciu za wystającą część papieru. Przez wielu takie rozwiązanie jest uznawane za synonim komfortu i wygody.

Design dozowników na papier toaletowy

Funkcjonalność i wytrzymałość to jednak nie jedyne zalety oferowanych przez sklep Higieniczny.pl pojemników. Nasi klienci cieszą się bowiem z szerokiego wyboru wariantów kolorystycznych i designerskich modeli, jakie wybierają w naszym sklepie. Obecnie nawet toalety publiczne, a szczególnie te umiejscowione w hotelach czy instytucjach publicznych, powinny zachowywać nie tylko schludny i estetyczny, ale także interesujący wygląd.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wszystkich klientów, którym funkcjonalność, komfort i wygoda, a także elegancja leżą na sercu.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • pawlak

    nic odkrywczego ale za to nachalna reklama jest

  • Ole.pl

    "rozmiar ma znaczenie" no niejeden to słyszał

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.