Wiadomości z Pyskowic

Jak pozbyć się kuny ze strychu? Sprawdzone sposoby!

  • Dodano: 2020-06-15 10:15

Wiele osób uważa kuny za bardzo sympatyczne zwierzęta – w końcu są podobne do łasic i fretek, które niektórzy trzymają w domach jako pupili. Jednak właściciele samochodów i domów jednorodzinnych mają o nich odmienną opinię, uznając je za złośliwe szkodniki. I choć trudno zakładać, że dokonują zniszczeń ze złośliwości, to trzeba przyznać, że potrafią wyrządzić spore szkody. Podpowiadamy, jak pozbyć się kun ze strychu i wypłoszyć je na dobre.

 

Sposoby na zwalczanie kuny domowej

Przeszukanie zasobów internetu pozwala na znalezienie mnóstwa porad, jak pozbyć się kun ze strychu, a wręcz – jak wytępić kuny. Warto jednak mieć na uwadze, że kuny są objęte ochroną, więc nie wolno ich zabijać. Mimo, że trutki na kuny są dostępne w sprzedaży, odradzamy stosowanie tej metody – jest wątpliwa prawnie, a przede wszystkim okrutna. Do tego trucizna może być niebezpieczna także dla zwierząt domowych oraz dzieci – zamiast tego warto poszukać bardziej humanitarnych i bezpiecznych metod.

Nieco czasochłonnym, ale skutecznym sposobem na pozbycie się kuny ze strychu jest zamontowanie żywołapki, czyli klatki, w której można uwięzić kunę bez wyrządzania jej krzywdy. Później można ją wypuścić np. do lasu. Warto przy okazji zadbać o to, by uszczelnić wszelkie otwory, którymi szkodniki mogą dostawać się do domu. Należy zatkać wszelkie dziury w izolacji, a otwory wentylacyjne zabezpieczyć drobną siatką, uniemożliwiającą wejście. Można też rozważyć zakup odstraszaczy ultradźwiękowych lub zapachowych.

Jak pozbyć się kuny ze strychu i naprawić szkody?

Jeżeli nie jesteśmy pewni, jak zabrać się za odstraszanie kun, można wynająć specjalizującą się w tym firmę, np. https://stropodachy.com.pl/jak-pozbyc-sie-kuny/. Warto wiedzieć, że często można jednocześnie zadbać o pozbycie się kun ze strychu i naprawienie wyrządzonych przez nie szkód – na przykład łącząc wymianę materiału izolacyjnego z wyłapywaniem lub przepędzaniem tych zwierząt. Możemy część tych czynności wykonać samodzielnie lub zostawić je specjalistom – warto jednak działać w sposób humanitarny, ale stanowczy.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Anonim

    Mnie w pozbyciu się tych gryzoni pomogły woreczki kunagone z mieszanką różnych sierści psa. Co pół roku kupuje nowe woreczki i je w każdym kącie rozkładam, do tej pory nieproszeni lokatorzy nie wrócili.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.