Wiadomości z Pyskowic

Jak działa skup samochodów?

  • Dodano: 2022-02-03 08:45, aktualizacja: 2022-02-03 08:58

Wiele osób, które chcą pozbyć się starego samochodu mierzą się z problemami związanymi z jego sprzedażą. Chcąc dokonać takiej transakcji na własną rękę, trzeba się liczyć ze wszystkimi jej niekoniecznie przyjemnymi konsekwencjami. Prywatne ogłoszenia sprzedaży łączą się najczęściej z licznymi zapytaniami, telefonami, a także częstymi spotkaniami z potencjalnymi kupcami, w sprawie oględzin samochodu. Prowadzenie takiego przedsięwzięcia zabiera bardzo dużo czasu oraz energii, które nie każdy chce przeznaczyć na taki cel. W przypadku, kiedy właściciel samochodu, chce go sprzedać w prosty, szybki i bezproblemowy sposób, warto aby swoje kroki skierował od razu do skupu aut w Legnicy. Korzystając z oferty skupu należy liczyć się z pewnymi kompromisami, jednak zdecydowanie jest to przyjemniejszy sposób na sprzedaż auta.

Skupowanie aut w Legnicy - krok po kroku

Skup aut to nie to samo co komis samochodowy. Różnica jest bardzo prosta, komis jest pośrednikiem pomiędzy sprzedającym a kupującym, a za swoje usługi pobiera prowizję. Natomiast skup aut, to firma, która jest klientem zainteresowanym odkupem pojazdu od jego właściciela. Po co? Na dalszych etapach swojej działalności skup aut w Legnicy zajmuje się drobnym naprawianiem pojazdu i sprzedawaniem go za wyższą cenę.

Bardzo często można znaleźć ulotki reklamujące skupy aut za wycieraczkami samochodu. Jednak, aby nawiązać współpracę z firmą skupująca pojazdy warto w pierwszej kolejności zaznajomić się z ich oferta oraz wypełnić formularz na stronie internetowej lub skontaktować się telefonicznie. Na pierwszym etapie skupowi będzie zależeć na uzyskaniu konkretnych i dość szczegółowych informacji na temat auta. 

W ogłoszeniu wysyłanym do firmy liczyć się będą przede wszystkim dane techniczne auta i dane kontaktowe do właściciela. Po wysłaniu kwestionariusza trzeba czekać na odpowiedź skupu, która zwykle przychodzi w ciągu kilku godzin i jest pozytywna.

Współpraca ze skupem w Legnicy to prosty proces, który zaoszczędzi czas i energię, ponieważ to pracownik, który jest rzeczoznawcą przyjeżdża do klienta w dogodnym dla niego terminie na oględziny samochodu. Zapoznaje się on z autem, jego zaletami oraz wadami, szczególnie stanem technicznym, a następnie dokonuje jego wyceny. 

Warto pamiętać, że sprzedaż pojazdu od skupu aut to również m.in. pójście na kompromis w kwestii ceny. Wycena nie będzie oszałamiająco wysoka, a raczej niższa niż cena rynkowa, ponieważ firma również chce zarobić na sprzedaży tego auta. Razem z zabraniem pojazdu, sprzedający otrzyma szybki przelew lub gotówkę do ręki.

Skup aut w Legnicy - ADAXS

Szukając skupu aut w Legnicy warto skorzystać z usług firmy ADAXS. Oferuje ona możliwość szybkiego i bezproblemowego sprzedaży samochodu za gotówkę do ręki wraz z odpowiednią dokumentacją potrzebną do wyrejestrowania pojazdu. Skupujemy pojazdy osobowe, ciężarowe, dostawcze oraz rolnicze. Cenimy czas naszych klientów, dlatego zapewniamy szybki dojazd oraz rzeczową i uczciwą wycenę samochodu. Wszystkie informacje na naszej stronie internetowej.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.