Wiadomości z Pyskowic

Ile możesz zaoszczędzić porównując OC?

  • Dodano: 2018-12-03 07:45, aktualizacja: 2018-12-03 07:51

Chcesz zaoszczędzić na OC? Jasne, kto by nie chciał. W praktyce nie jest to wcale takie trudne – wystarczy porównać stawki w różnych towarzystwach. Jak to zrobić? Ile pieniędzy w ten sposób zostaje w Twojej kieszeni? Odpowiadamy w tekście.

Porównanie – klucz do taniego OC

Porównujemy ceny różnych produktów i usług – np. żywności, sprzętu elektronicznego, ubrań, biletów lotniczych, samochodów. Robimy to z chęci oszczędności, bo wiedząc, ile zapłacimy za dany produkt w poszczególnych sklepach, możemy podjąć najlepszą decyzję konsumencką. Nie inaczej jest z ubezpieczeniem OC, którego cena również różni się w zależności od towarzystwa.

O ile jednak ceny żywności, sprzętu elektronicznego, ubrań itd. różnią się stosunkowo nieznacznie, np. o 20% w zależności od sklepu, o tyle koszt zakupu tego samego OC w jednej firmie może być nawet kilka razy wyższy niż w innej! W praktyce mówimy więc o oszczędności setek złotych (czasami nawet więcej).

Mówiąc wprost, jeżeli nie porównasz składki w różnych towarzystwach i nie wybierzesz najtańszej, możesz przepłacić np. 500 zł. Co więcej, nic w ten sposób nie osiągniesz, bo nawet jeśli dopłaciłbyś 5 000 zł, zakres ochrony ubezpieczeniowej gwarantowanej przez OC i tak zawsze pozostaje identyczny. Właśnie dlatego tak ważne jest, żeby porównać ceny polisy w wielu towarzystwach. Poniżej znajdziesz porady, jak to zrobić.

Jak porównywać OC

W praktyce wykorzystuje się dwa sposoby porównywania cen OC – pomoc agenta ubezpieczeniowego lub kalkulatory i porównywarki internetowe, takie jak np. kalkulator OC Najtaniej u Agenta. Obie są tak samo skuteczne i nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Która metoda jest dla Ciebie? Przyjrzyjmy się im obu i przeanalizujmy.

Porównywanie u agenta

Jeżeli zamierzasz skorzystać z usług agenta, wyręczy Cię on w porównaniu całkowicie za darmo. Wystarczy, że dasz mu dowód rejestracyjny i prawo jazdy, a także odpowiesz na kilka pytań dotyczących Twojej historii ubezpieczeniowej i jako kierowcy, a po chwili dowiesz się, które towarzystwa oferuje Ci najtańsze OC. Nie martwisz się niczym i wszystko masz podane na tacy, choć z drugiej strony musisz poświęcić czas na spotkanie z agentem.

Porównanie przez Internet

Druga metoda jest przeznaczona dla osób, które w domowym zaciszu wolą skorzystać z Internetu niż poświęcać czas na spotkanie z agentem. Jeżeli kupowanie online nie stanowi dla Ciebie problemu, użyj jednej z porównywarek ubezpieczeniowych, jak np. najtaniejuagenta.pl, a w ciągu 10 min znajdziesz najtańsze OC.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Katarzyna

    Korzystając z porównywarki ubezpieczeń takiej jak Ubea, można także zamówić kontakt telefoniczny z konsultantem. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają jakieś obawy przed zakupem polisy całkowicie online, a chcieliby jednak skorzystać z wygody zakupów przez Internet.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.