Wiadomości z Pyskowic

Gdy marzysz o dłuższych włosach i gęstej brodzie... Poznaj nasze rady

 • Dodano: 2021-04-01 13:45

Wielu mężczyzn ma kompleks rzadkich, wypadających włosów, zakoli i dlatego fryzura jaką noszą najczęściej to ta w stylu militarnym, czyli włosy wytrymowane na kilka milimetrów. Niemniej jednak nie trzeba porzucać marzenia o dłuższych włosach. Także mężczyźni, którzy uważają, że pielęgnacja takich włosów jest pracochłonna i mimo że nie mają problemów z wypadaniem, nie decydują się na dłuższe cięcia, mogą przekonać się do nich, jeśli zainwestują w odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Podobnie rzecz ma się z brodą. Poznaj nasze rady, dzięki którym będziesz mógł się pochwalić bujną brodą i fryzurą.

Zainwestuj w zabiegi odbudowy cebulek włosów

Gdy masz rzadkie i słabe włosy, a nawet zakola nie oznacza to, że ostatecznie musisz pożegnać się z gęstymi włosami i bujną fryzurą. Jest bowiem wiele zabiegów, które pobudzą mieszki włosowe i odbudowę cebulek. Świetnie sprawdza się mezoterapia skóry głowy, a także osocze bogatopłytkowe, czyli tzw. wampirzy lifting, stosowany także na porost włosów. Takie zabiegi naturalnie stymulują cebulki do wzrostu. Osocze bogatopłytkowe to preparat pozyskiwany z krwi pacjenta, wzbogacony o witalne składniki, których połączenie jest uzyskane w specjalnie do tego celu skonstruowanym urządzeniu, czyli wirówce laboratoryjnej. W wirówce oddzielane są czerwone krwinki od osocze, które zostaje poddane kilkukrotnemu zagęszczeniu. Odwirowane osocze poddane jest działaniu czynnika aktywizującego, a w konsekwencji uwalniana jest jego najcenniejsza zawartość, czyli proteiny oraz czynniki wzrostu aktywizujące komórki. Osoczem ostrzykuje się głowę w miejscach, gdzie włosy są przerzedzone. Komórki macierzyste mieszków włosowych dzięki temu przechodzą ze stanu uśpienia w stan aktywny. Zabieg wzmacnia włosy i stymuluje porost nowych. Najlepiej wykonać trzy zabiegi w odstępach dwumiesięcznych, zatem w ciągu 6-8 miesięcy można uzyskać bujną fryzurę bez łysych miejsc. Podobne działanie ma mezoterapia, gdzie także ostrzykuje się głębokie warstwy skóryę głowy, z tymże preparatem zawierającym witaminy i minerały.

Zaopatrz się w dobre kosmetyki do pielęgnacji włosów i brody – Twoja męska kosmetyczka nie musi pękać w szwach

Już wiadomo, że zabiegi medycyny estetycznej mogą znacząco pomóc w osiągnięciu wymarzonej fryzury. Jednak utrzymanie odpowiedniego efektu wymaga zastosowania odpowiednich kosmetyków. Polecany jest szampon do włosów i brody, ale nie jeden uniwersalny produkt, a osobny preparat do włosów i do zarostu, aby móc jednocześnie uzyskać gęste włosy i zarost. Niewątpliwie szampon do włosów w swoim składzie powinien zawierać cynk, a także naturalne olejki zmiękczające i nawilżające włosy i zawierające L-aminokwast Kompleks witamin A, C i E pozwala utrzymać odpowiednie ph skóry głowy, właściwą, zrównoważoną strukturę warstwy hydrolipidowej. Pielęgnacja brody szamponem powinna odbywać się codziennie, gdyż konieczne jest usuwanie z niej zanieczyszczeń, a także pobudzanie do wzrostu. Masaż skóry twarzy w połączeniu z dobrze pieniącym się szamponem stymuluje mieszki włosowe, a także pozwala uzyskać lśniący i dobrze nawilżony zarost. Przyda się jeszcze olejek do brody i właściwie na tym, poza trymerem męska kosmetyczka może się kończyć, choć na pewno może przydać się mydło do golenia, wszak zarost wyrasta nie zawsze w tych miejscach, w których chcesz by się pojawił i samo trymowanie nie załatwi sprawy. Niemniej jednak męska kosmetyczka mimo wszystko nie będzie pękać w szwach.

Wybierz peelingi, a także kartacze do brody, dzięki którym zapuszczanie będzie procesem bez uciążliwego swędzenia

Na twarz warto stosować także drobnoziarniste peelingi, które wspomogą porost brody. Niemniej jednak podobny efekt uzyska się regularnie używając kartaczy do brody. Te szczególne szczotki nie tylko pozwolą pozbyć się splątanych kosmyków, ale również zniwelują uczucie swędzenia, które na początku procesu zapuszczania może się pojawić. Regularna pielęgnacja i nawilżenie jednak skutecznie je ograniczy. Warto wiedzieć, że kartacze powinny być wysokiej jakości, wyposażone najlepiej w naturalne włosie dzika, albo syntetyczne, wysokiej jakości bardzo do niego zbliżone. Druga opcja to oczywiście propozycja dla wegan.

Podcinać czy nie podcinać? Oto jest pytanie

Wielokrotnie słyszy się pewien mit, że podcinanie włosów wzmacnia je. Jednak nie jest to do końca prawda. Na pewno wpływa na estetykę fryzury, pozwala pozbyć się rozdwajających się końcówek i ujarzmić fryzurę. Z tego powodu na pewno warto co jakiś czas podcinać włosy. Niemniej jednak, gdy chcesz zapuścić długą grzywę, idziesz by podcinać tylko boki, czy tył głowy. Fryzjer wykona wszystko profesjonalnie, dzięki czemu będziesz mógł kontynuować zapuszczanie swojego Pompadoura.

Warto zadbać także o dietę bogatą w witaminę B12, wapń, selen, żelazo i kwasy omega-3. Wszystkie te składniki wpływają na wzmocnienie włosów.

Komentarze (4)    dodaj »

 • mazurek

  co polecacie na gęstsze i mniej wypadajace włosy?

 • mrówka

  odpowiednie zestawy odżywczo-pielęgnacyjne

 • hammond

  czyli jakie?

 • pucca

  fajne są np te z delpos i maja dobre opinie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.