Wiadomości z Pyskowic

Drzwi wewnętrzne - co warto wiedzieć przed zakupem?

  • Dodano: 2020-06-17 10:15

Zakup drzwi to bardzo ważna inwestycja. Muszą być one nie tylko funkcjonalne, ale i wpisywać się w aranżację domu czy mieszkania. Dlatego producenci przygotowali szereg rozmaitych rozwiązań. Na co więc zwracać uwagę podczas zakupu?

 

Drzwi wewnętrzne – jakie modele są dostępne na rynku?

Producenci oferują wiele modeli drzwi wewnętrznych. Tylko od naszych potrzeb zależy więc, na które rozwiązanie się zdecydujemy. Podziału drzwi możemy dokonać na wiele sposobów. Jednym z najprostszych jest sposób otwierania. W ten sposób jesteśmy w stanie wyróżnić cztery typy drzwi. Najbardziej znanym rozwiązaniem są bez wątpienia modele rozwierane. Skrzydło jest wówczas montowane na zawiasach i otwiera się na prawą lub lewą stronę. W mniejszych pomieszczeniach alternatywnym rozwiązaniem mogą okazać się drzwi przesuwne. Nad otworem drzwiowym montuje się wówczas prowadnicę, w której podwiesza się skrzydło. Po otwarciu zachodzi ono na ścianę lub chowa się w specjalnej kasecie. Podobnym rozwiązaniem są drzwi składane lub harmonijkowe.

Drzwi wewnętrzne – lite czy klejone?

Drzwi składane tworzy zazwyczaj od dwóch do trzech pionowych elementów złączonych zawiasami. Harmonijkowe różnią się od nich tym, że pionowych elementów jest znacznie więcej. Tego rodzaju drzwi poruszają się po prowadnicy, która jest zamontowana w górnej części ościeżnicy. Drzwi wewnętrzne produkuje się z różnych rodzajów materiału. Najczęściej jest to drewno lite lub klejone warstwowo. W ofercie producentów znajdziemy modele sosnowe, dębowe, czy bukowe. Więcej dowiesz się w tym miejscu https://dabrowski-duh.pl/drzwi/wewnetrzne/. W produkcji drzwi wewnętrznych stosuje się także płyty MDF oraz HDF. Dzięki temu powstają wysokiej jakości modele, odporne na wypaczenia. Pamiętajmy, że dziś możemy porównywać drzwi wewnętrzne bez wychodzenia z domu. Producenci posiadają bowiem strony internetowe, na których znajdziemy niezbędne informacje. Warto z tego korzystać, by zorientować się w temacie i wiedzieć, czego tak naprawdę oczekujemy od produktu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.