Wiadomości z Pyskowic

Drukowane obrazy do mieszkania

  • Dodano: 2016-06-06 13:45

Obrazy mogą być ciekawą dekoracja wnętrza, zastępując dużą fototapetę. Nie musimy wieszać reprodukcji, a kierując się własnym gustem wydrukować ciekawy motyw, który będzie zachwycał przez wiele lat.

Urządzając dom lub mieszkanie wcześniej lub później skierujemy swoja uwagę na fototapety. To naturalne, ponieważ fototapety stwarzają duże możliwości ciekawego zaaranżowania wnętrz. Możliwość wydrukowania fototapety na konkretne wymiary ściany lub jej fragmentu, ogromna liczba dostępnych motywów, bardzo dobra jakość to tylko wybrane zalety. Bardzo dużo zależy od tego, czy umiemy wykorzystać te zalety, dlatego najlepiej skorzystać z porady doświadczonych projektantów wnętrz albo pracowników firm dostarczających wydruki. Unikniemy wówczas rozczarowań i niepotrzebnych wydatków.

Fototapety są wydrukami o dużych wymiarach, więc dość często nieumiejętnie użyte potrafią przytłaczać. Prawie zawsze są dekoracjami dominującymi, które narzucają styl wnętrza. Czasami lepiej zdecydować się na mniejsze formy, czyli obrazy, które drukowane są podobna techniką. Podstawa do wydruku jest podobna, czyli dobrej jakości zdjęcie wybrane z bazy serwisu drukującego. Wydruki wykonywane są na powlekanym płótnie lnianym i naciągane na drewniany blejtram. Dzięki temu wyglądem przypominają trochę obraz malowany tradycyjnymi metodami. Tak wykonane i dostarczone obrazy nadają się do natychmiastowego powieszenia na ścianie.

Motyw obrazu drukowanego na płótnie może być różny, zależy to tylko od gustu użytkownika oraz od potrzeb wynikających z przeznaczenia pomieszczenia. Często są to kwiaty lub pejzaże, sporym zainteresowaniem cieszą się również reprodukcje z galerii malarstwa. Warto zaznaczyć, że bardzo chętnie drukowane są obrazy wykonywane na podstawie własnych zdjęć klienta. Zazwyczaj są to zdjęcia rodzinne, pamiątkowe lub wspomnienia z podroży. Jeżeli jakość tych zdjęć jest dobra, to z takich obrazów będziemy zadowoleni. Proces zamawiania obrazów z własnych zdjęć jest bardzo prosty i polega na wgraniu zdjęcia do systemu i ustaleniu wymiarów gotowego obrazu.

Korzystajmy z obrazów drukowanych na płótnie. To opcja znacznie tańsza niż fototapety, a również potrafi odmienić zbyt nudne wnętrze. Trzeba tylko umiejętnie wybrać odpowiedni i motyw oraz dobrać rozmiary obrazu, aby pasowały do wnętrza.

Artykuł sponsorowany przez serwis Mural24.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.