Wiadomości z Pyskowic

Dlaczego rewolucja składanych telefonów jest jeszcze przed nami

  • Dodano: 2022-12-12 07:30, aktualizacja: 2022-12-12 07:41

Składane telefony zostały zaprezentowane z wielkim rozmachem w 2019 roku. Początkowo było z nimi bardzo wiele problemów o czym informowali użytkownicy.

Wiele osób z branży spekulowało, że będzie to urządzenie, które ożywi pogrążoną w stagnacji branżę smartfonów, na nowo rozbudzi hype wokół telefonów i przekona ludzi do aktualizacji, ponieważ dane sugerowały, że zatrzymują oni swoje telefony na dłużej, niezainteresowani jednolitymi czarnymi prostokątami.

Huawei i Samsung są liderami na rynku składanych telefonów. Inni rywale działają głównie na rynku chińskim - są to marki budżetowe, takie jak Oppo, Xiaomi i Vivo. Apple pozostaje wyraźnie nieobecny na scenie. Więcej odnośnie smartfonów znajdziesz na sklepelectrogsm.pl

Trzymanie - ale nie zginanie - Huawei Mate X w 2019 roku

Jednak od tego czasu testy wytrzymałościowe wykazały poprawę. Na początku tego miesiąca Samsung zaprezentował kolejną generację swoich składanych urządzeń - Fold4 - i obiecał twardsze ekrany oraz lepszą odporność na wodę. Według Samsunga, obecna generacja powinna przetrwać 200 000 złożeń.

Smartfon składany

Telefon, który składa się poziomo w bardziej kompaktowe, kwadratowe urządzenie, jest z pewnością bardziej przyjazny do noszenia w mniejszych kieszeniach - lub w ogóle bez kieszeni - które są często niechcianą cechą kobiecych ubrań.

Telefony składane na pół

Biorąc pod uwagę wpływ produkcji smartfonów na środowisko - w słuchawce znajduje się około 60 komponentów - nie wspominając o rosnących kosztach życia, długowieczność jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Oprogramowanie Androida i Apple zostało zmodyfikowane tak, by starsze urządzenia działały dłużej - Apple kontrowersyjnie nawet spowolnił działanie starszych iPhone'ów, by (jak twierdzi) wydłużyć czas pracy baterii.

W obecnej sytuacji składany telefon może wydawać się ryzykownym podejściem do urządzenia, na którym miliony ludzi polegają każdego dnia. Wracam do budżetowego Androida, dopóki nie wymyślę swojego kolejnego ruchu - ale nie jestem pewien, czy całkowicie zamknąłem drzwi przed składanymi telefonami.

Z czasem na pewno składane telefony zostaną udoskonalone a ich obecne wady wyeliminowane, przez co będzie można śmiało zakupić taki smartfon. Partnerem sklepu gsm jest serwis esomed.pl

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.