Wiadomości z Pyskowic

Czego nie może zabraknąć na tarasie i balkonie podczas kwarantanny?

  • Dodano: 2020-04-27 16:00

Aktualnie, kiedy panuje kwarantanna, powinniśmy spędzać czas w domu. Osoby mające taras powinny wyposażyć się w odpowiednie wyposażenie, dzięki któremu w czasie tak zmiennej pogody nie zmarzną. Domowe biuro na balkonie? A może kieliszek wina czy ulubiona książka na tarasie? Jak zapewnić sobie odpowiednią temperaturę?

Ogrzewacz tarasowy na podczerwień

Spora część osób twierdzi, że ogrzewania jest zarezerwowane jedynie dla wnętrz pomieszczeń. Jak się okazuje, nie jest to prawda. Bardzo często chcemy czuć przyjemne ciepło w czasie przebywania na zewnątrz, kiedy pogoda jest ładna, lecz temperatury nie najwyższe. Ku naszej radości w dzisiejszych czasach takie rozwiązanie jest możliwe. Możemy do tego celu wykorzystać promienniki podczerwieni. Są to zaawansowane urządzenie, które wykorzystuje się do ogrzewania zadaszonych tarasów, a niekiedy nawet całych ogrodów. Dlaczego ich popularność stale rośnie? Cechuje ich funkcjonalność, współgranie z naturą oraz niezawodność. 

Fot. Veito

Promiennik gazowy czy elektryczny?

To, jaki sprzęt wybierzemy, jest zależne od tego, do jakich celów zamierzamy go wykorzystywać, w jaki sposób będziemy go użytkowali, jak często uruchamiali oraz od naszych możliwości technicznych, do których możemy zaliczyć doprowadzenie koniecznej instalacji w dane miejsce. Co cechuje oba typy promienników?

  • Promiennik elektryczny. Charakteryzuje go przede wszystkim bezpieczeństwo spowodowane brakiem spalania jakiegokolwiek paliwa oraz zdecydowanie większa skuteczność w ogrzewaniu niż promiennik gazowy. Jego zaletą jest fakt, że możemy go używać zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz. Musi być jednak podłączony do zasilania, a w niektórych wypadkach nie będzie to możliwe.
  • Promiennik gazowy czyli popularny parasol grzewczy na gaz. Cechuje się swoją mobilnością. Jest zasilany z butli i nie wymaga oddzielnych instalacji.

Fot. Enerzon.pl

Jeśli mamy możliwość podłączenia urządzenia do prądu powinniśmy zdecydować się na promiennik elektryczny. Dobrej klasy promiennik emituje prawie 92% bezpiecznego promieniowania podczerwonego, które działa jak słońce w mroźne dni. Dlatego ciepło nie “ucieka” w próżnię tylko ogrzewa to co chcemy lub kogo chcemy ;)

Zalety wykorzystywania promienników na tarasie

Plusów takiego rozwiązania jest naprawdę sporo. Pierwszą z nich jest fakt, że jest to modernistyczne rozwiązania, które na pewno nas nie zawiedzie. Różne paleniska czy piecyki gazowe bardzo często nie funkcjonują tak, jakbyśmy tego chcieli. Ten sprzęt zapewni nam wyższe temperatury. Ponadto charakteryzują się one ciekawą formą, przez co estetyka naszego tarasu nie zostanie zniszczona. Następną zaletą jest prostota obsługi, każdy sobie z nimi poradzi. Dodatkowo nie zanieczyszczają one środowiska, a ich wykorzystywanie może być ciekawym rozwiązaniem, dzięki któremu zaoszczędzimy sporo na ogrzewaniu. Dlaczego? Cechuje je naprawdę spora energooszczędność, dlatego nie pobierają dużo prądu czy gazu.

Fot. Promiennik Veito Blade

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.