Wiadomości z Pyskowic

Co można wręczyć nauczycielowi z okazji początku roku szkolnego?

  • Dodano: 2023-07-31 14:30

Wręczanie prezentów na koniec roku cieszy się dużo większą popularnością – wówczas rodzice i uczniowie za pomocą drobnych upominków, słodyczy i kwiatów dziękują wychowawcy oraz szczególnie lubianym nauczycielom za trud i zaangażowanie, jakie ci włożyli w edukację swoich podopiecznych. Zdarza się jednak, że komitet rodzicielski decyduje o miłym powitaniu nauczyciela już pierwszego dnia września. Co można podarować nauczycielowi?

Pióro

Pióro kojarzy się ze szlachetnością, tradycją, klasą, ponadczasowością i najwyższą jakością. Nie ma chyba wytworniejszego i stosowniejszego prezentu dla osoby pracującej umysłem niż eleganckie pióro ze złotą stalówką i grawerem. Zawód nauczyciela cieszy się w Polsce wielką estymą – nauczyciel poświęca się uczniom, wychowując kolejne pokolenia, zaszczepiając im nie tylko pęd do zdobywania wiedzy i rozwijania się, ale też wpaja zasady bycia dobrym, szczęśliwym i użytecznym dla społeczeństwa człowiekiem. Eleganckie pióro wydaje się idealnym sposobem doceniania roli, jaką pełni nauczyciel w kształtowaniu osobowości, zainteresowań i wartości młodego człowieka. Wręczenie wiecznego pióra pięknie zapakowanego w zgrabnym etui oraz dodatkowo bukiet kwiatów dla kobiet, lilii i goździków, może stać się fantastyczną okazją do uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Kalendarz

Jakkolwiek pióro to prezent z nieco wyższej półki, tak bardziej praktyczny może okazać się przykładowo kalendarz nauczyciela pozwalający na lepszą organizację zajęć. Nie ma co się oszukiwać, nauczyciele spędzają w szkole mnóstwo czasu. Przygotowanie programu zajęć na dwa semestry, zgodny z aktualnymi rozporządzeniami, niekiedy przygotowywanie planu zajęć dla poszczególnych klas i roczników, każdorazowe przygotowanie do lekcji, dyżury na korytarzach i dyżury dla rodziców, organizacja przedstawień i wycieczek, zebrania, konsultacje indywidualne z rodzicami, sporządzanie opinii, sprawdzanie prac domowych i klasówek, sporządzanie nowych kartkówek i sprawdzianów, branie udział w szkoleniach i zebraniach rady pedagogicznej, wszystkie te prace wymagają doskonałej organizacji i dyscypliny. Biorąc pod uwagę, że praca nauczycieli jest oceniana przez rodziców, nie mogą sobie oni pozwolić na margines błędu. Wydaje się więc, że kalendarz ściśle dostosowany do potrzeb nauczyciela będzie dobrym pomysłem na rozpoczęcie kolejnego stresującego roku szkolnego.

Coś dla kreatywnych

Jeśli klasa liczy sobie niewiele osób, grupa jest zgrana, dzieci mają między sobą dobry kontakt, podobnie rodzice, można pomyśleć o czymś bardziej kreatywnym – na przykład wspólnym zdjęciu dzieci, podpisanym po drugiej stronie, z dodatkowymi życzeniami pomyślności na nowy rok szkolny, oprawione w antyramę.

Klasyka

Jednak to klasyczne prezenty, choć jednocześnie najtańsze, powinny wywołać równie duży uśmiech na twarzy nauczyciela. Mowa tu o tradycyjnym bukiecie kwiatów i słodkiej niespodziance, najlepiej bombonierce. Każdy upominek, nawet drobny, jest mile widziany.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.