Wiadomości z Pyskowic

Chillery wynajem - czy to korzystna opcja dla przemysłu?

  • Dodano: 2020-05-29 09:15

Agregaty chłodnicze są urządzeniami, które są niezbędne do licznych procesów przemysłowych. W wielu gałęziach przemysłu są wręcz niezbędne do pracy fabryki czy magazynu. Co więc warto wiedzieć o chillerach i gdzie możemy je dostać?

Chiller – co kryje się pod tą nazwą?

Termin ten oznacza nic innego jak agregat chłodniczy. Jest to urządzenie wyposażone w specjalne układy chłodzenia, które umożliwiają chłodzenie płynu procesowego, a także osuszanie powietrza. Chillery są wykorzystywane w rozmaitych obiektach, zarówno komercyjnych jak i przemysłowych. Tak szerokie zastosowanie sprawiło, że na rynku są dostępne różne warianty tych urządzeń. Możemy znaleźć m.in. agregaty skraplające, absorpcyjne czy wody lodowej. Prawidłowe działanie chillera jest możliwe dzięki takim elementom jak parownik, skraplacz, zawór rozprężny czy sprężarka. Chłodzenie jest skutkiem cyklicznego działania urządzenia. Czynnik chłodzący umieszczony w parowniku zaczyna pobierać energię cieplną od produktów, które są umieszczone w komorze. Gdy zaczyna parować, to zostaje zassany przez agregat. Dzięki temu czynnik trafi do skraplacza i będzie mógł oddać tam nagromadzoną energię. Po tym wszystkim wróci do parownika, a cykl zacznie się od nowa.

Chillery wynajem – czy warto o tym pamiętać?

Chillery to urządzenia niezastąpione. Ich awaria może więc bardzo źle wpłynąć na funkcjonowanie linii produkcyjnej czy magazynu. Wymiana na nowe urządzenie może zaś okazać się bardzo kosztowna. Co wówczas możemy zrobić? Z pomocą przychodzą nam firmy, które oferują chillery pod wynajem. Tutaj dowiesz się więcej na ten temat https://www.ras-agregaty.pl/wynajem-chillerow/. Wynajem chillerów polega na tym, że firma udostępnia nam na określony czas urządzenie renomowanego producenta, które jest w pełni sprawne i gotowe do pracy. Poza tym oferuje dobór chillera do potrzeb czy charakteru miejsca, w którym ma zostać zainstalowane. Dzięki temu możemy znacznie ograniczyć koszty i nie martwić się o przestoje w produkcji. Dlatego warto pamiętać o tym rozwiązaniu, a z pewnością nie będziemy żałowali takiej decyzji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.