Wiadomości z Pyskowic

Chcesz kupić przyczepę kempingową? Na co zwrócić uwagę

  • Dodano: 2018-10-23 08:15, aktualizacja: 2018-10-25 13:56

Zakup pierwszej w życiu przyczepy kempingowej to dość duże przedsięwzięcie, które może albo popłacić albo przysporzyć kłopotów. Wraz z upływem czasu może się bowiem okazać, że pojazd, który na pierwszy rzut oka wydawał się okazją życia jest tak naprawdę studnią bez dna, do której trzeba będzie tylko dokładać. Nie dotyczy to nowych przyczep kempingowych, a modeli z rynku wtórnego. Z dalszej części artykułu dowiesz się na co zwrócić uwagę podczas zakupu przyczepy kempingowej.

Kontrola stanu technicznego

Poszukiwania idealnego egzemplarza mobilnego domu rozpoczynamy od przeglądnięcia ogłoszeń w prasie i w sieci, jednak na podstawie zamieszczonych tam opisów i dołączonych fotografii nie da się ocenić rzeczywistego stanu technicznego przyczepy. Trzeba więc umówić się z właścicielem pojazdu na oględziny. Podczas spotkania należy sprawdzić czy nie ma on żadnych uszkodzeń, śladów napraw czy rdzy. Warto zwrócić uwagę na stan uszczelnienia okien, dachu, otworów wentylacyjnych. Jeśli chodzi o podwozie przyczepy kempingowej, naszej uwadze nie powinien umknąć jego stan, w tym stan zawieszenia, hamulców i opon. Nie można też zapomnieć o kontroli wnętrza przyczepy, w tym przypadku znaczenie ma np. zapach – jeśli czuć stęchliznę może to oznaczać, że gdzieś przecieka lub właściciel nie dbał o pojazd dostatecznie dobrze.

Podczas oględzin nie spiesz się, zadawaj dużo pytań i sprawdzaj co tylko przyjdzie Ci do głowy. Będąc wystarczająco czujnym i mając szeroko otwarte oczy unikniesz zakupu bubla, który mógłby doprowadzić Cię do finansowej ruiny.

Zanim wyruszysz w podróż

Decydując się na zakup przyczepy kempingowej z drugiej ręki trzeba liczyć się z tym, że oferowany egzemplarz nie będzie w stanie idealnym, a zaraz po zakupie może pojawić się konieczność przeprowadzenia drobnych napraw celem przygotowania pojazdu do podróży. Trzeba więc liczyć się z kosztami dodatkowymi i to nie tylko z tytułu serwisowania. Do nich dochodzi jeszcze kwestia ubezpieczenia pojazdu, by podczas nieszczęśliwego wypadku nie być pozostawionym samemu sobie. Właściciel przyczepy kempingowej powinien zaopatrzyć się w obowiązkowe OC, jak również rozważyć zakup AC, Assistance i polisy NNW. Kompleksowa ochrona zapewni podróżującym bezpieczeństwo podczas podróży, w trasie i poza nią.

Przykładowy pakiet ubezpieczeń dla przyczepy kempingowej znajdziesz tutaj: https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.