Wiadomości z Pyskowic

Zostaw swój podatek dochodowy w Pyskowicach

  • Dodano: 2021-01-29 09:30, aktualizacja: 2021-01-29 13:13

Trwa akcja składania zeznań podatkowych PIT za rok 2020. Przepisy stanowią, że podatek dochodowy od osób fizycznych wraca w formie udziału do gminy, którą podatnik wskaże, jako miejsce zamieszkania. Bądź więc lokalnym patriotą - rozlicz swoje podatki w Pyskowicach. Wspomóż nasze miasto, jego rozwój oraz lokalną społeczność. To Twój realny wpływ na m.in. miejskie inwestycje, pomoc społeczną czy edukację.

Udział w podatkach to znaczące źródło pieniędzy w budżetach samorządów, których dochody drastycznie spadły przez sytuację związaną z epidemią. Dlatego też zachęcamy i zwracamy się z prośbą do wszystkich zamieszkujących na terenie Pyskowic, aby rozliczyli swój PIT zgodnie z faktycznym miejscem zamieszkania. Konsekwencją takiego działania będzie przekazanie udziałów z podatku dochodowego na konto budżetu naszej gminy.

Przypominamy, że na stronie internetowej UM Pyskowice w łatwy, szybki i co niezwykle ważne przejrzysty sposób można sprawdzić jak wygląda budżet naszego miasta, jak kształtują się jego dochody i wydatki oraz na co przeznaczane są podatki mieszkańców.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.