Wiadomości z Pyskowic

Zostaw swój podatek dochodowy w Pyskowicach

  • Dodano: 2021-01-29 09:30, aktualizacja: 2021-01-29 13:13

Trwa akcja składania zeznań podatkowych PIT za rok 2020. Przepisy stanowią, że podatek dochodowy od osób fizycznych wraca w formie udziału do gminy, którą podatnik wskaże, jako miejsce zamieszkania. Bądź więc lokalnym patriotą - rozlicz swoje podatki w Pyskowicach. Wspomóż nasze miasto, jego rozwój oraz lokalną społeczność. To Twój realny wpływ na m.in. miejskie inwestycje, pomoc społeczną czy edukację.

Udział w podatkach to znaczące źródło pieniędzy w budżetach samorządów, których dochody drastycznie spadły przez sytuację związaną z epidemią. Dlatego też zachęcamy i zwracamy się z prośbą do wszystkich zamieszkujących na terenie Pyskowic, aby rozliczyli swój PIT zgodnie z faktycznym miejscem zamieszkania. Konsekwencją takiego działania będzie przekazanie udziałów z podatku dochodowego na konto budżetu naszej gminy.

Przypominamy, że na stronie internetowej UM Pyskowice w łatwy, szybki i co niezwykle ważne przejrzysty sposób można sprawdzić jak wygląda budżet naszego miasta, jak kształtują się jego dochody i wydatki oraz na co przeznaczane są podatki mieszkańców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również