Wiadomości z Pyskowic

Znów można korzystać z oferty MBP w Pyskowicach oraz otwartych obiektów sportowych MOKiS

  • Dodano: 2020-05-05 10:00

Dobra wiadomość dla wszystkich spragnionych dobrej książki i ruchu na świeżym powietrzu. Od wczoraj, 4 maja, znów można korzystać z oferty Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pyskowicach oraz otwartych obiektów sportowych MOKiS.

Czynne są również „orliki” i boiska szkolne. Korzystanie z tych miejsc nadal obwarowane jest jednak rygorami.

Biblioteka pracuje wyłącznie w zakresie wypożyczeń i zwrotów książek, z pominięciem imprez kulturalnych, korzystania z czytelni, stanowisk komputerowych, skanerów, drukarek itp. Na terenie placówek może przebywać ograniczona liczba osób, a użytkownicy muszą zachowywać ogólne zasady bezpieczeństwa (m.in. obowiązek używania środków ochrony, odpowiedni dystans).


Na razie nie jest również jeszcze prosto spotkać się kolegami na boisku. Wejście na stadion sportowy przy ul. Gen. Władysława Sikorskiego 79 i oraz boisko w Dzierżnie przy ul. Piaskowej 72 wymaga wcześniejszego uzgodnienia z kierownikiem obiektów, Bogdanem Matwiejczukiem (tel. 693 455 000). Na terenie obiektu nie może przebywać więcej niż 6 osób na raz, łącznie z opiekunem, obowiązuje zasada dystansu społecznego, weryfikacja uczestników, dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu oraz dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt. Nie ma też możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC).


Podobne rygory, zgodne z wytycznymi związanymi z „odmrażaniem” dostępności obiektów sportowych, obowiązują na „orlikach” i boiskach przy placówkach oświatowych. To przy SP nr 3 czynne jest od 8.00 do 15.00, "czwórka" otwiera swoje w godzinach 9.00 - 14.00. Z "orlika" przy SP nr 5 można korzystać od 16.00 do 18.00 i od 18.00 do 20.00 w grupie zorganizowanej. Natomiast obiekt przy "szóstce" działa od 16.00 do 20.00. Jako jedyny czynny jest też w weekendy, w godzinach 14.00 - 20.00. 


Więcej na ten temat w zakładce KORONAWIRUS – WAŻNE INFORMACJE.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również