Wiadomości z Pyskowic

Zmiana organizacji ruchu w czasie Dni Pyskowic

  • Dodano: 2018-07-20 08:30, aktualizacja: 2018-07-20 08:50

Jeszcze kilka informacji praktycznych o objazdach, parkingach i dodatkowym autobusie dla wszystkich zmotoryzowanych i tych którzy wybierają się do nas komunikacją miejską:

1. Zmiana organizacji ruchu:
W celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach publicznych nastąpi:
• wyłączenie z ogólnomiejskiego ruchu drogowego ul. Dworcowej – pasa przylegającego do wskazanego placu, a z wyjątkiem autobusów regularnej komunikacji miejskiej i organizatorów ul. Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Szpitalną do skrzyżowania z ul. Dworcową/Aleją 1 Maja, z wprowadzeniem objazdów
• wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na ul. Szpitalnej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z drogą osiedlową prowadzącą do Osiedla Braci Pisko z obu stron.
Niezbędne zmiany w ruchu drogowym będą obowiązywały:
- od godz. 17.00 21 lipca do godz. 01.00 dnia 22 lipca
- od godz. 16.00 do godz. 24.00 dnia 22 lipca

2. Parkingi:
Miejsc parkingowych szukajcie na ulicach przylegających do placu „dożynkowego” i w ich okolicy. Miejsca do pozostawienia auta powinniście też znaleźć na niewyłączonych z ruchu odcinkach ul. Wojska Polskiego (np. w obrębie numeru 25), przy Alei 1 Maja czy przy placu Józefa Piłsudskiego. A jeśli i tu będzie ciężko to proponujemy Wam jeszcze 3 dodatkowe lokalizacje (ciut dalej, ale tam miejsc jest sporo):

Dodatkowe miejsca parkingowe:
1. Parking przy Urzędzie Miejskim (ul. Strzelców Bytomskich 3)
2. Parking przy Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach (ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 27)
3. Górna płyta targowiska miejskiego przy ul. Strzelców Bytomskich. Płyta zostanie udostępniona w sobotę 21 lipca i w niedzielę 22 lipca w godz. 9.00-24.00

3. Dodatkowy autobus po sobotnich koncertach:
Z myślą o naszych gościach spoza Pyskowic korzystających z komunikacji miejskiej, po sobotnich koncertach w stronę Gliwic (plac Piastów) pojedzie dodatkowy autobus linii 677, którego odjazd planowany jest na godzinę 0.04 z przystanku Pyskowice Wojska Polskiego – tutaj znajdziecie jego trasę: https://rj.kzkgop.com.pl/rozklady/1-677/40816/0/177042/.


Źródło: MOKiS Pyskowice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.