Wiadomości z Pyskowic

XIV Metropolitalne Święto Rodziny

  • Dodano: 2021-05-26 10:15

Metropolitalne Święto Rodziny (MŚR) to wspólnego świętowania samorządów i rodzin. XIV już edycję imprezy zaplanowano w dniach 22 maja – 6 czerwca. W tym czasie na terenie metropolii górnośląskiej zaplanowano wiele wydarzeń. Wśród atrakcji m.in. festyn rodzinny w Zabrzu, Piekarska Rowerowa Masa Krytyczna, widowisko online w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Idea MŚR zrodziła się podczas pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów do Rzymu w 2007 r. przy grobie św. Jana Pawła II, który został określony mianem „papieża rodziny”. Dlatego od początku patronami honorowymi tego święta są metropolita katowicki i ordynariusz gliwicki.

XIV edycja poświęcona jest rodzinie jako bezpiecznej przystani, bo to właśnie w rodzinie wspieramy się w trudnych czasach, wymieniamy doświadczeniami, budujemy poczucie odpowiedzialności za siebie jak i za drugiego człowieka.

Wydarzenia odbywają się m.in. na terenie Zabrza, Katowic, Siemianowic, Piekar Śląskich. Szczegółowy program dostępny jest na stronie swieto-rodziny.pl/.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również